2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A gyenge hétkezdet után kedden kilőttek az amerikai tőzsdeindexek és nagyon komoly emelkedéssel kezdték a napot. A befektetők azért lettek ismét optimisták, mert úgy tűnik, hogy a kétszer elutasított gazdasági mentőcsomagot mégis el fogják fogadni.

Látványos emelkedéssel nyitottak a New York-i tőzsdék irányadó indexei, a Dow Jones közel 8 százalékos ugrással indítottak, az S&P 500 és a Nasdaq mutatója pedig a plusz 7 százalékot közelítette az első kereskedési óra végén. A piaci szereplők optimizmusa annak köszönhetően tért vissza, hogy egyre nagyobb a valószínűsége annak, hogy az amerikai kormányzat kétezer milliárd dolláros gazdasági mentőcsomagját mégis elfogadják. Mint ismert, a demokraták eddig kétszer is ellene szavaztak, emiatt nem sikerült életbe léptetni a gazdasági programot.

A szakértők úgy látják, hogy ez a gazdasági csomag, illetve a Fed hétfőn bejelentett korlátlan eszközvásárlási programja már kellő muníciót ad ahhoz, hogy az amerikai gazdaság viszonylag kisebb károkkal megússza a koronavírus járványt, illetve annak lecsengését követően a gazdasági visszarendeződés gyors legyen.

Más kérdés, hogy hétfőn a Fed történelmi lépése sem tudta megnyugtatni a befektetőket, és a Dow Jones ipari átlag 3,04 százalékkal, 18 591,93 pontra, az S&P 500-as index 2,93 százalékkal, 2237,40 pontra, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,27 százalékkal, 6860,67 pontra esett.

A következő napokban persze korántsem biztos, hogy a keddihez hasonló meredek emelkedés jellemzi majd a tőzsdéket, könnyen lehet ugyanis, hogy a járvány terjedéséről szóló információk tovább erősítik rövidtávon a bizonytalanságot, újabb esést generálva.

Kedden egyébként az elmúlt hetekben „szétvert” légitársaságok részvényei is némileg erőre kaptak, azt követően, hogy az amerikai képviselőházban a demokraták 40 milliárd dolláros mentőövet dobnának a bajba jutott vállalatoknak. Az American Airlines, a Delta Airlines és a United Airlines nagyjából 10 százalékkal drágult, míg a Boeing árfolyama, amely éppen hétfőn állította le amerikai üzemeit közel 9 százalékkal nőtt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!