Immár hosszú ideje egy szűk sávban mozog a forint, miközben számos érv lenne a magyar fizetőeszköz erősödésére. Ugyanakkor számos feltörekvő deviza került nyomás alá az utóbbi időben, tehát az időleges gyengülés is sokak teoriáját alátámaszthatná. A Privátbankár.hu és az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő ingyenes befektetői szemináriumán többek között olyan kérdésekre adnak választ a szakértők, hogy mely erők hatnak a forinterősödés, melyek a forintgyengülés irányába, és vajon melyik fog győzni a következő években? Érdemes-e devizában megtakarítani, vagy inkább maradjunk a forintnál?
A politikai helyzet rég volt ilyen feszült, számos geopolitikai válsággóc van, ráadásul a korábban együttműködő Európai Uniós országok egységébe alaposan belerondít a Brexit. Nagy kérdés, hogy ennek révén hogyan változik meg Európa biztonságpolitikája a Brexittel? Emellett az is érdekes lesz, vajon válságba taszítja-e Trump a transzatlanti kapcsolatokat?
A befektetők a nulla közeli kamatkörnyezetben is keresik a lehetőségeket, sokan az alacsony kockázatú termékbe szeretnének fektetni. Padlón vannak a kamatok, az állampapír-hozamok - Európában, Magyarországon ez még évekig így is maradhat. Tavaly azonban jó hozamot lehetett elérni magyar, lengyel, román kötvényekkel - van-e még szufla ezekben, mik a várakozások? Nagy kockázat mellett magas hozam kínálkozik az orosz és a török piacokon?
Többek között ezekkel a témákkal foglalkoznak a szakértők. A Privátbankár.hu és az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő ingyenes befektetői szeminárium-sorozatának következő állomását május 22-én tartják.
A szemináriumon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!
További információ és regisztráció