A 6000 négyzetméteres irodaházat piaci információk szerint egy európai befektetési alap vásárolta meg Várszegi cégétől. Az idén 25 éves Fotex Plaza szinte teljes kihasználtsággal működik és a magas bérleti díjaknak köszönhetően összességében a vételárral közel megegyező bevételt termelt az elmúlt negyedszázad alatt.
A tranzakció nem számít különlegességnek az ingatlanbefektetési piacon. A nagyobb alapok és a magánbefektetők még mindig szívesen vásárolják a jó helyen lévő, jól fizető és több éves szerződéssel rendelkező bérlőkkel teli irodai ingatlanokat. Magyarországon továbbra is ez az eszköz vezet a többi ingatlanbefektetési lehetőség előtt, de előnye jelentősen csökkent.
Ez az adásvétel jelzésértékű az egész budapesti irodapiacnak atekintetben, hogy érdemes korszerű, jól variálható irodaházakat építeni. A képet azonban árnyalja, hogy az ilyen irodai ingatlanberuházások a járvány miatti átrendeződés idején szinte teljesen leálltak, csupán néhány indult el, illetve egyeseket inkább befejeznek a fejlesztők, semmint végleg félbehagyják.
A Fotex Plaza Buda szívében jól teljesít, de nyilvánvalóan később korszerüsítésre szorul. A bérleti díjak a piaci felső negyedében vannak, vagyis havi 19-22 euró négyzetméterenként. A bérlők itt is általában ötéves szerződéseket kötnek. Közvetlen környezetében több versenytárs is üzemeltet irodaházat, azok szintén magas kiadottsági szintet értek el.
Várszegi Gábor 2002-ben vezette az akkor első ízben megjelent 100 Leggazdagabb magyar című kiadvány rangsorát - vagyonát akkor 40 milliárd forintra becsülték a kiadvány szerkesztői. A leggazdagabbak listáján legutóbb 2015-ben szerepet, vagyona akkor 115 milliárd forintot érhetett. Miután az anyacég, a Fotex “kiköltözött” Luxembourgba és Várszegi Gábor is az Egyesült Államokban telepedett le a következő évben nem szerepelt a listán.