A Continental technológiai vállalat ünnepélyes keretek között nyitotta meg új Alkalmazásfejlesztési Központját Budapesten. Az új beruházással tovább bővült a vállalat autonóm mobilitási tevékenysége Magyarországon, amely a 2018-ben átadott Mesterséges Intelligencia Fejlesztési Központtal indult útjára. Ezzel a lépéssel a Continental tovább erősíti magas hozzáadott értéket képviselő tevékenységét a kutatási és fejlesztési területen, így hozzájárul a biztonságos és fenntartható mobilitás erősítéséhez világszerte.
A Continental vállalatcsoport Magyarországon a Mesterséges Intelligencia és az Alkalmazásfejlesztési Központban tovább növeli a szoftvermérnökök számát. A szakemberek azokon a kiemelkedően biztonságos és megfizethető vezetéstámogató és automatizált járművezető megoldásokon dolgoznak majd, amelyeket a Continental partnerei világszerte használhatnak.
„A Continental budapesti Mesterséges Intelligencia Fejlesztési Központja igazi sikertörténet a cég életében, az új központ létrejötte ezen az úton jelenti a következő lépést az asszisztált és automatizált vezetés területei felé. Az autonóm mobiliátás az az új üzleti területünk, amely leginkább át fogja alakítani a közlekedés jövőjét" – mondta dr. Keszte Róbert, a Continental Magyarország országigazgatója.
Dr. Lóránd Balázs, a Continental vezetéstámogató és automatizált járművezető megoldásokon dolgozó üzleti terület magyarországi vezetője a budapesti központ megnyitóján hozzátette: „A jelenleg közel 200 munkatársból álló csapatunkban az egyes területek legjobb szakértői dolgoznak, és a következő években további több száz szoftvermérnököt szeretnénk felvenni a két magyarországi központba. Ezzel a Continental magyarországi vezetéstámogató és automatizált járművezető megoldásokon dolgozó üzleti területe a mesterséges intelligencia és – remélhetőleg hamarosan – az alkalmazásfejlesztés terén is meghatározó szereplő lesz, valamint jelentősen hozzájárulhat a mobilitási iparág fejlődéséhez. Az új Alkalmazásfejlesztési Központ megnyitásával magyarországi csapataink a termékfejlesztési értéklánc még több területét fedik le. Ez kiváló lehetőséget jelent az autonóm mobilitási téma iránt érdeklődő szoftvermérnökök számára."
A budapesti Continental Alkalmazásfejlesztési Központ a radarrendszerekre fókuszál
A budapesti Alkalmazásfejlesztési Központ az európai piacra szállít, és a fő tevékenysége a Continental radarrendszereinek egyedi vevői igényeknek megfelelő fejlesztése lesz. Ezek közé tartoznak többek közt nagy hatótávolságú radarok, a jármű közeli környezetét érzékelő radarok, valamint különböző kamerarendszerek.
Ezek a fejlett megoldások arra szolgálnak, hogy felismerjék a komplex közlekedési helyzeteket és segítsenek elkerülni a halálos közúti baleseteket. Így a budapesti Alkalmazás-fejlesztési Központ és a Mesterséges Intelligencia Fejlesztő Központ hozzájárul a Continental Vision Zero nevű törekvéséhez, azaz az utakon naponta előforduló halálos balesetek radikális lecsökkentéséhez.
Gyorsan növekvő üzleti terület
„Az autonóm mobilitás üzleti területén hatalmas növekedési lehetőségek állnak előttünk. A Continental célja, hogy globális technológiai vezető szerepet töltsön be a vezetéstámogató és automatizált járművezető megoldások piacán, amely a várakozásaink szerint a következő években a duplájára nő.
Az újonnan alapított budapesti Alkalmazásfejlesztési Központ az európai piacra szánt fejlesztési témáinkra fókuszál, és ez lehetőséget ad arra is, hogy kollégáink Budapestről dolgozzanak nemzetközi projekteken. Biztos vagyok abban, hogy a tehetséges magyarországi szakemberekből álló csapat bővítésével Budapest az a hely, ahonnan a mobilitás jövőjét formáljuk!” – mondta Ghada Elramly, a vezetéstámogató és automatizált járművezető megoldásokon dolgozó üzleti terület európai régiójának vezetője.
Különleges lehetőségeket kínál a szervezet
A magyarországi Continental Alkalmazásfejlesztési és Mesterséges Intelligencia Fejlesztő Központokban a startup-okhoz hasonló vállalkozói szemlélettel rendelkező szakemberekkel dolgoznak. Ugyanakkor a központok egy nagy múltú globális szervezet, a Continental részei, amely biztosítja az áttekinthető struktúrát és folyamatokat, továbbá a pénzügyi stabilitást, lehetővé téve a zökkenőmentes termékfejlesztési folyamatot az ötlettől egészen a termékig.