"A kamara megszüntetése nem volt cél, úgyhogy ilyen szempontból ez abszolút indifferens” - nyilatkozta az atv.hu-nak Takács Péter egészségügyi államtitkár, amikor ma a Népjóléti Bizottság ülése után megkérdezték arról, sikerként vagy kudarcként értékelik-e, hogy 33 ezren léptek be a Magyar Orvosi Kamarába azok után, hogy megszüntették a kötelező kamarai tagságot. Azaz, kétharmadnyian léptek be, és közel 17 ezer orvos nem.
“Én nagyon sok olyan kollégát ismerek, aki ugyan a jelenlegi elnökség céljaival meg módszereivel nem ért egyet, de harminc éve kamarista és visszalépett az Orvosi Kamarába. Igazából én ennek nem tulajdonítok jelentőséget” - próbálta az államtitkár a belépők számának jelentőségét csökkenteni.
De Takács Péter azt is mondta, hogy elég sok felháborodott e-mailt kapott, hogy nem értettek egyet a mostani elnökséggel, s nem elégedtek meg egy passzív be nem lépéssel, hanem azt írta, hogy ő nem szeretne belépni. És kapott egy köszönő e-mailt, hogy megerősítette a tagságát” - mondta.
Arra a kérdésre, hogy ezek után is fenntartja-e, hogy politikailag motivált volt a kamarának az új ügyeleti rendszerrel szembeni reakciója, Takács Péter azt válaszolta: “Abszolút! Nem tudom máshogy értelmezni”.
Takács Péter egy másik kérdésre, hogy a 33 ezres létszám indokolja-e, hogy a jövőben komolyan vegye a kormányzat a Magyar Orvosi Kamara véleményét, illetve törvényjavaslatok, elképzelések kidolgozásakor konzultálnak-e velük, kijelentette: eddig is komolyan vették, és eddig is konzultáltak velük.
Az atv.hu munkatársának kérdésére, hogy de akceptálták is a MOK-javaslatait, Takács Péter kijelentette: a szakmai javaslatokat eddig is akceptálták, és ezután is fogják. “A politikaiakat meg eddig sem akceptáltuk és ezután se fogjuk” - mondta végül az államtitkár.
Az egészségügyi államtitkár egyébként elárulta: ma délelőtt is volt egy megbeszélés az alapellátás finanszírozási terveiről, és a MOK képviselői is ott ültek.