A 444.hu szerint kedden megkezdődött a Fővárosi Törvényszéken a zuglói és újbudai parkolási ügyekkel, valamint a BKV informatikai szerződéseivel kapcsolatos korrupciós bűncselekmények tárgyalása. A vádlottak padján több ismert politikus is helyet foglalt, köztük Horváth Csaba és Tóth Csaba szocialista politikusok, Jelen Tamás, a zuglói Fidesz volt elnöke, valamint Büki László, Újbuda egykori hivatalnoka.
Az ügyészség vádja szerint a vádlottak kenőpénzeket fogadtak el F. Zsolt „Nagymestertől”, cserébe elérték, hogy 2017-ben a hozzá kapcsolódó cégek nyerjék a parkolási tendereket. A portál emlékeztet rá, hogy F. Zsolt korábban a BKV és a CBA informatikai igazgatójaként tevékenykedett, és a hatóságok szerint költségvetési csalásra szakosodott bűnszervezetet irányított.
Az ügyben Baja Ferencet és Molnár Zsoltot is korrupcióval vádolják, az ügyészség szerint ők legalább 70 millió forintot fogadtak el „Nagymestertől”. Ennek fejében a vádirat szerint biztosították, hogy az érintett cég továbbra is nyereségesen működtethesse a BKV informatikai rendszerét.
A tárgyaláson elhangzott egy új részlet is: Büki László vallomásában azt állította, hogy havi 4 millió forintot kapott a parkolási szerződés lebonyolítása érdekében, és ebből 1,5 millió forintot továbbadott Molnár Gyulának, Újbuda korábbi polgármesterének.
A 444.hu kiemeli, hogy ez azért érdekes, mert 2017-ben, amikor a parkolási ügylet zajlott, Molnár már nem töltött be vezető szerepet a kerületben, amelynek ekkor Hoffmann Tamás, fideszes politikus volt a polgármestere.
Az ügyészség Horváth Csabára és Tóth Csabára 6 év börtönbüntetést és 50 millió forint pénzbüntetést, Jelen Tamásra 4 év börtönt és 30 millió forintos büntetést, Büki Lászlóra 6 év szabadságvesztést és 30 millió forintos pénzbírságot, Baja Ferencre 4 évet és 15 millió forintot, Molnár Zsoltra pedig 2,5 év börtönt és 25 millió forintos bírságot kért. A vádirat hetedik szereplője, Sz. Zoltán vállalkozó nem jelent meg a tárgyaláson.
A cikk kitér arra is, hogy a legfontosabb bizonyíték F. Zsolt vallomása, amelyet egy dokumentum is alátámasztott volna. Az állítólagos jegyzetfüzetben a korrupciós kifizetések pontos részletei szerepeltek, ám a dokumentum a beszámoló szerint Kínában megsemmisült.