3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggel terjedelmes interjút adott a Kossuth rádiónak.

Közölte, Ursula von der Leyen európai bizottsági elnöki teljesítménye harmatgyenge volt, ami a háború és a migráció területét egyaránt illeti, ennek ellenére nem tekint rá politikai ellenfélként, sokkal inkább "alkalmazottra", a magyarok alkalmazottjára - Orbán Viktoron keresztül. "Miután a tagállamoktól kapja a fizetését, az igazi probléma az, hogy a miniszterelnökök hagyták, amit csinált" - jelentette ki. Márpedig az EB a kormányfők által kiadott irány szerint kellett volna, hogy cselekedjen, ez márpedig nem mindig volt így - írta az Infostart.

Szerinte a versenyképesség - mint a magyar EU-elnökség egyik jelszava - arról szól, hogy "az emberek hogyan élnek". Ez szerinte Európában most a központi kérdés, "gyorsabban és olcsóbban kell előállítani a termékeinket, mint ahogy eddig tettük" - foglalta össze a feladatot. Ezért elő fog terjeszteni egy versenyképességi paktumot, november 8-án tervezi ezt elfogadtatni.


Fotó: MTI

Ursula von der Leyen viszont élesen kritizálta Orbán Viktor békemisszióját. Szerinte az EB elnöke egy naiv ember, ahogy a liberálisok is, "persze mindig vannak, akik a háborún nyernek, háborús és dollárspekulánsok". De nem vádolja az EB elnökét, hogy benne lenne Soros György zsebében.

A kormányfő az egyetlennek tartja magát, aki mindkét féllel beszél.

"Mind a két fél úgy gondolja, hogy a háborún nyerhet, hogy a folytatás neki hoz előnyt. Közben a naiv európaiak azt gondolják, hogy szóljunk Putyin elnöknek vagy az ukrán elnöknek, hogy ne bombázzon, de ez nem így megy. A háborúzó feleknek nem a lelkére kell beszélni, hanem közölni velük, hogy a háború rossz, azon mindenki veszít.

Rá kell őket vezetni annak a megértéséhez, hogy az egész világ elvárja, hogy béke legyen.

Három ilyen szereplő van, aki erről beszél: Kína, az Egyesült Államok - amely most vált - és mi" - fejtegette.

Kína szerinte békepárti, Amerika a következő év elején békepárti politikát kezd, erről szerinte Európának nem szabad lemaradnia, az európaiaknak "előre kell gondolkodni". Azt még leszögezte, merényleteket mostanában mindig békepárti politikusokkal szemben követnek el.

Donald Trumppal a merénylet óta két órát tárgyalt, nem csak a merényletről, de gazdasági és külpolitikai kérdésekről is tárgyaltak. Kiemelte, Donald Trump elnökként eltörli majd például a borravalóadót, ami figyelemreméltó, "kapunk tőlük új impulzusokat". Orbán szerint sem kell, hogy a borravalót adó terhelje - írta az Infostart.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!