2p

Csatlakozzon az év egyik legfontosabb egészségügyi szakmai eseményéhez,
ahol a finanszírozási kihívásoktól kezdve a menedzserbetegségek kezelésén át egészen a legújabb digitális egészségügyi megoldásokig minden fontos témát érintünk!

Egészséggazdaság - Menedzser egészség 2025. március 27-én
Merkely Bélával, Kóka Jánossal, Kulja Andrással, Zacher Gáborral
és más neves szakértőkkel - jelentkezzen március 3-ig kedvezményes áron!

Részletek és jelentkezés itt!

A Ragány Ügyvédi Iroda által finanszírozott kutatás szerint sok magyar viszonylag alacsony összegért is hajlandó lenne visszaélést elkövetni.

A Spirit FM Több-kevesebb című műsorában bemutatott kutatás szerint a magyarok többsége 500 ezer és 5 millió forint közötti összegért hajlandó lenne visszaélést elkövetni munkahelyén, vagyis lényegében megvesztegethetőnek tekinti magát. A műsorban megszólaló Dr. Ragány Zoltán ügyvéd is megdöbbentőnek nevezte ezt az eredményt, hiszen szerinte ez azt mutatja, hogy a bűncselekmények elkövetésének pszichológiai küszöbe alacsonyabb, mint korábban feltételezték.

Fontos kérdés, hogy mi lapul a borítékban?
Fontos kérdés, hogy mi lapul a borítékban?
Fotó: Depositphotos

A műsorban Ragány kifejtette, hogy a korrupció nem korlátozódik egy adott társadalmi rétegre. Szerinte az eltérő lehetőségek határozzák meg, hogy ki milyen módon követ el bűncselekményt: míg az egyik réteg kisebb lopásokat követ el a megélhetésért, a másik intellektuálisabb, összetettebb visszaélésekhez folyamodik.

Viszonylag sokan készek rá

A kutatás szerint a magyarok 48 százaléka úgy véli, hogy a gazdasági bűncselekmények gyakoriak a hazai cégeknél. Az adócsalást sokan „bocsánatos bűnnek” tartják, míg a bolti lopást szigorúan elítélik. A műsorban elhangzottak szerint ez a jelenség történelmi gyökerekre vezethető vissza, és a társadalomban mélyen gyökerező kettős mércét tükrözi — foglalja össze az ATV:

A kutatás egy másik megdöbbentő megállapítása, hogy sokan tisztában vannak azzal, hogy a korrupció börtönbüntetéssel jár, mégis hajlandók lennének elkövetni azt. A válaszadók jelentős része tisztában volt azzal, hogy egy 5 millió forintos megvesztegetés egytől öt évig terjedő szabadságvesztést vonhat maga után. Ez felveti a kérdést: a jogkövetés valóban erkölcsi alapú döntés, vagy inkább az adott anyagi helyzettől függ?

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!