3p

Ma sincs nyoma a cégnyilvántartásban annak a csőd- vagy felszámolási eljárásnak, amelyről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter többször is említést tett. 

Lapunk elsőként írta meg, hogy kivonul Magyarországról az úgynevezett "kémbank".

„Igyekszünk minden jogi lépést megtenni.” – ezt válaszolta a Népszavának a cseh pénzügyminisztérium a napokban, amikor arról érdeklődött, mit tesz Prága azért, hogy visszaszerezze az orosz kémbankként hírhedté vált Nemzetközi Beruházási Bankban (IIB) ragadt pénzét.

Míg ezek szerint a cseh kormány keresi a jogi megoldást, a magyar kabinet – látszólag legalábbis – semmit nem tesz.

Ugyanis ma sincs nyoma a cégnyilvántartásban annak a csőd- vagy felszámolási eljárásnak, amelyről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter többször is említést tett, pedig több tízmilliárd forint a tét.

Az egykori Nemzetközi Beruházási Bank épülete ma kong az ürességtől
Az egykori Nemzetközi Beruházási Bank épülete ma kong az ürességtől
Fotó: Mfor

A Vlagyimir Putyin elnök által életre keltett egykori KGST-bankból, az IIB-ből Oroszország ukrajnai inváziójának kezdete után sorra szálltak ki az európai tagok. Szlovákia és Csehország után Románia, majd Bulgária lépett ki, Magyarország pedig utolsó EU-s tagállamként hagyta ott az intézményt. A kiszállás gyorsan ment, de a válás nem: az egykori tagországoknak rengeteg pénzük ragadt az IIB-ben, amely egyébként egy fővárosi, exkluzív, Duna-parti ingatlant, a Lánchíd Palotát választotta székhelyéül.

Korábban úgy lehetett tudni, hogy 74 milliárdnyi magyar adóforintot kellene megmentenie a kabinetnek, de a kormányzat később azt állította, hogy „csak” cirka 26 milliárd forint a tét.

Noha óriási vagyonokról van szó, a kormány a portál egyetlen kérdésére sem válaszolt, így arra sem, miért nincs nyoma a Gulyás Gergely által többször említett említett csőd- vagy felszámolási eljárásnak.

Idén májusban a Kormányinfón Gulyás Gergely azt mondta: „A bankkal szemben folyik – azt hiszem – egy felszámolási eljárás.”

Aztán hozzátette:

„Amit tényszerűen tudok: itt egy nagyobb értékű ingatlan van a bank tulajdonában. Nyilván nekünk az az érdekünk, hogy bármilyen felszámolási eljárás során az az ingatlan a mi tulajdonunkba kerüljön, a magyar állam hitelezői igényét az tudja kielégíteni.”

Ez utóbbi kérdéses, hiszen az épület becslések szerint mintegy 9 milliárdot érhet, miközben a tartozás 26 milliárd, ráadásul még ezt is nehéz lesz megszerezni, ha továbbra sincs semmi jele a bankkal szemben indított eljárásának.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!