Se főpolgármester-helyettes, se szervezeti és működési szabályzat (szmsz) – így ért véget október elején a Fővárosi Közgyűlés alakuló ülése. A közgyűlés első rendes ülésén hosszú a napirend: amellett, hogy megpróbálnak megegyezni az szmsz-ről – azon belül pedig Karácsony jogköreiről –, döntenek lakhatási kérdésekről, a felügyelőbizottsági és vezetői pályázatok sorsáról, de még palacktartó gyűrűkről és ingyenes kerékpár- és kutyaszállításról is is. Helyettese viszont most sem lesz a főpolgármesternek - tudósít a Telex.
A közgyűlés második ülése is nagy érdeklődés mellett indult, a képviselők mellett megjelent Nagy Ervin színész is, aki a Tisza Párt képviseletében az Emberi Erőforrások Bizottságának külsős tagja. Letette képviselői esküjét Kovács Gergely a Kutyapárt képviselője, miután az alakuló ülésen nem vett részt. Kovácsot a főpolgármester véletlenül „Karácsony Gergely képviselő úrként” konferálta fel, de gyorsan korrigálta magát. Kovács után esküt tettek a fővárosi bizottságok külsős tagjai is.
A képviselők a szavazás rendjéről is nehezen tudtak megállapodni. Karácsony azt tanácsolta, hogy a képviselők ne a napirendi viták tárgyalása után szavazzanak, hanem az ülés végén, külön döntsenek az egyes pontokról. Ezt a Fidesz, a Tisza és a Podmaniczy Mozgalom sem támogatta. Vitézy Dávid szerint ezt nem „derült égből” kell eldönteni. Karácsony azt tanácsolta, hogy ma próbálják ki az általa javasolt rendszert, majd döntsenek, hogy így működnek-e tovább. A főpolgármester ragaszkodott ehhez a rendszerhez, ezért így szavaznak majd.
Szentkirályi Alexandra a Fidesz frakcióvezetője napirend előtti felszólalásában a lakhatási problémákról beszélt. Szerinte Karácsonyék ebben kérdésében olyan projekteket csináltak meg, amik „jobb, ha meg se valósultak volna”. Szentkirályi elmondta, hogy
kétszer is tárgyalt Nagy Márton miniszterrel a lakhatás kérdéséről, ahol a diákvárosról is szó volt.
Ez a Fidesz frakcióvezetője szerint azon a területen valósulna meg Ferencvárosban, ahova korábban is tervezték. Hozzátette: nem szégyen a fővárosnak beismerni, hogy a fővárosnak „beletört a bicskája” ebbe a kérdésbe és segítséget kérni a kormánytól – írta a Telex.