Rendkívüli ülést tartott az októberig hivatalban lévő paksi közgyűlés, és tüntettek is a városban, miután a kormány rendeletet hozott, amelyben különleges gazdasági övezetté nyilvánította a paksi atomerőművet és környékét. Ez azzal jár, hogy az onnan származó iparűzésiadó-bevétel nem a város önkormányzatának, hanem a Tolna és a Bács-Kiskun megyei önkormányzatoknak jár. 7 milliárd forintról van szó, ez a paksi költségvetés egyharmadának megfelelő összeg - írta a Magyar Narancs.
A Telex videójában megszólaló helybeliek egyike a kormányrendeletet törvényesített lopásnak nevezte, utalva arra, hogy az önkormányzati választás után döntött így a kormány. A paksiak többsége ugyanis az ellenzéknek szavazott bizalmat, így huszonhat év után októbertől nem kormánypárti vezetése lesz a városnak.
Szabó Péter, az októberig hivatalban lévő polgármester azt nyilatkozta, hogy pénteken reggel 6 órakor értesült a kormányhatározatról, nem tudott arról, hogy ezen dolgoznak. Azt nem állítja, hogy a döntésre nem számított, de a közzététel időpontja váratlan volt számára is. Az összeállításban később elhangzik, a polgármester nem csalódott a kormányban. Azt mondta, Fidesz–KDNP-s önkormányzati vezetőként biztos abban, hogy a kormány mindent meg fog tenni a Paks2 beruházáshoz kötődő városi feljesztések megvalósulásáért. Nem csalódott a kormányban, ugyan sajnálja a döntést, de egyetért vele. Arról, hogy tisztességesnek tartja-e a lépést, nem kívánt nyilatkozni.
A rendkívüli közgyűlésen módosították a költségvetést, elengedtek egy száz százalékos uniós finanszírozású buszbeszerzést is.