„Röviden: egyértelműen siker. A várakozás az volt, hogy a Tisza Párt távollétében a Fidesz jelöltje simán, versenytárs nélkül hozza ezt a számára kedvező körzetet, és ezt a várakozást be is teljesítette a mai választás. Abban sincs sok meglepetés, hogy a Fideszen kívüli szereplők az eredmények ismeretében az alacsony részvételről beszélnek, ez korábban is megszokott volt, ugyanakkor a 35 százalék körüli részvétel időközi választáson egyáltalán nem tekinthető kiugróan alacsonynak. A Fidesz tehát kihozta a választásból, amit lehetett, ráadásul egy ilyen sikerre nagy szüksége is volt a számos ügyben defenzívába szorult kormánypártnak”
- írta Török Gábor politikai elemző Facebook-posztjában arra a kérdésre, siker-e a Fidesznek dombóvári időközi választás eredménye. Hozzátette ugyanakkor, hogy természetesen a helyi sajátosságok és az alacsony részvétel miatt az eredmény csak korlátozottan alkalmas arra, hogy országos következtetéseket lehessen levonni belőle.
Dull Szabolcs, a Telex egykori főszerkesztője pedig úgy értékelt posztjában, hogy a Fidesz el tudta vinni törzszavazóit szavazni a körzetben.
"A fideszes győzelem nem volt kérdés, hiszen országosan ez az egyik legerősebb kormánypárti választókerület, ráadásul a legfőbb ellenfél, a Tisza nem indult el. A Fidesz azonban nehezen tudta volna magyarázni, ha a júniusban az EP-listára kapott 54 százalékot sem érte volna el most. Ehhez képest Csibi Krisztina a majdnem végeredmény szerint 63 százalék fölé került, vagyis Potápi Árpád legutóbbi százalékánál (62,4) is jobban szerepelt.
Ez egyértelműen a fideszes mozgósítás sikere, és nyilván a következő napokban büszkén fogják ismételgetni. A Fidesz megnyugodhat, hogy még a gazdasági problémák közepette is sikerül mozgósítania a törzsszavazóit"
- írja, kiemelve, hogy a 33,5 százalékos részvételi arány közepesnek mondható a korábbi időközi választásokhoz képest, a Fidesznek pedig fontos volt, hogy ne essen 30 százalék alá az arány.
Dull arrról is ír, hogy a Mi Hazánk mindenképpen sikerként élheti meg a 20 százalék feletti eredményt, a DK viszont még a Tisza hiányában sem tudta még a Mi Hazánkot sem megszorítani.
"Magyar Péter azt a taktikát választotta, hogy elkerüli a mai vereséget, kimarad a választásból, bojkottra szólít fel, és a minél alacsonyabb részvételnek szurkol. Ennek megfelelően Magyar Péter már kora este igyekezett úgy keretezni a részvételi adatokat, hogy 'a valaha volt egyik legalacsonyabb. 3 választópolgárból 2 otthon maradt', és a Fidesz szerinte 45-50 százalékban reménykedett. Magyar számára logikus, hogy nem a Fidesz győzelméről, hanem a távolmaradó kétharmadról beszélt, és ezt igyekszik a Fidesz kudarcának beállítani.
Ebből a mostani eredményből ugyanakkor az látszik, hogy a Fidesz a legbiztosabb magszavazóit képes a januári hidegben, rossz gazdasági helyzetben is mozgósítani, az ellenzékiek nagy része pedig hallgat Magyar Péterre, és inkább szavazni sem megy el, ha nincs tiszás jelölt. Ezt a mostani eredményt érdemes úgy nézni, hogy nagyjából így nézne ki a pártok országos erőviszonya, ha nem lenne a Tisza párt"
- írja Dull arról, hogyan kommunikálta Magyar Péter az eredményt.