„Az ukrán elnök abban érdekelt, hogy bábkormány legyen Magyarországon, amelyik elküldi a magyarok pénzét Ukrajnába, ez derül ki Volodimir Zelenszkij friss interjújából, amely része a durva Magyarország-ellenes propagandának” – reagált Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Zelenszkij magyar sajtónak adott interjújáról Nagykanizsán.
A tárcavezető a horvát kollégájával közös sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre válaszolva kijelentette, hogy az ukrán elnök, Volodimir Zelenszkij legfrissebb interjúja része azon „nagyon durva Magyarország-ellenes propagandának”, amellyel hazánk már évek óta szembesül Kijev részéről.
Fotó: Facebook
„És ennek az az oka nyilvánvalóan, hogy Magyarország a béke pártján áll, Magyarország nem szállít fegyvereket Ukrajnának, mi nem küldjük Ukrajnába a magyar emberek pénzét” – vélekedett. „Nyilván Ukrajna elnökének az lenne az érdeke, hogyha Magyarországon egy olyan bábkormány lenne, ami elküldené a magyarok pénzét Ukrajnába, aki elküldené a magyar katonákat Ukrajnába, elküldené a magyarok fegyvereit Ukrajnába, meg aki támogatná magát a háborút” – folytatta.
„Ezt majd a magyar emberek 2026-ban el is dönthetik. Ez a 2026-os választásnak lesz a tétje, hogy egy háborút támogató, ukránpárti bábkormány, vagy egy békét támogató és a háborúból való kimaradást Magyarország számára biztosító, nemzeti kormány jön-e létre” – tette hozzá. „Úgyhogy értjük mi azt, hogy Zelenszkij elnöknek az az érdeke, hogy ne mi kormányozzunk, de ezt majd a magyar emberek el fogják dönteni” – szögezte le. (MTI)