A kormány átvállalja a rezsiköltség-növekmény kifizetését 30, a Nemzeti Sportközpontok által fenntartott nagyobb komplexum és tanuszoda esetében, valamint 47, önkormányzatok vagy egyesületek által üzemeltetett létesítménynél.
"Az energiakrízis elejét tapasztalva a szövetség már július-augusztusban megkezdte a létesítmények felmérését. Volt egy szakmai térkép arról, hogy mi az az elvárható uszodalétszám, ahol még túl tudunk élni. A sportszakmai üzemeltetési bizottság 49 uszodát járt be, és kérte be a távfelügyeleti adatokat, a közbeszerzési szerződéseket, és minden mást" – nyilatkozta az InfoRádiónak Wladár Sándor, a Magyar Úszószövetség elnöke.
Wladár Sándor azt mondta, "nem maradtak nagyon fehér területek az országban", de a munka 141 uszodában folyt, és ehhez képest 77 marad nyitva.
Ha a létesítmények nem kapnak támogatást, akkor tényleg nagy bajban lett volna az utánpótlás és az élsport is.
Az állam a megnövekedett energiaárak és a régi árak közötti különbséget vállalja át.
Az úszósport résztvevőitől rugalmasságot várnak el, és hogy fogadják el az új körülményeket. A 25 fokos víz nem tűnik kevésnek, de mégiscsak kevésbé jó 4-6 órákat edzeni a hideg vízben. A szövetség elnöke elmondta: az edzésszámot, az edzésidőt csökkentik, az egy pályán úszó versenyzők száma növekedni fog. A bezárások miatt egyes úszókat busszal vagy máshogy viszik a húsz kilométeres körzetben nyitva tartó uszodákba - írja az Infostart.
Azzal kapcsolatban, hogy a lakosság is használhatja-e az érintett létesítményeket, a szakember elmondta: a hatékonyság és a hasznosítás kapcsán
a nyitvatartási idők megnyúlnak, és nem este 7-kor, hanem esetleg 10-kor zárnak.
A Császár-Komjádi Sportuszodában például nyújtott nyitvatartás lesz, és amikor nincsenek edzések, akkor a többi látogató is tudja használni ezeket az uszodákat.