A KARD blog rendszeresen közöl hasznos áttekintéseket, elemzéseket az árvízhelyzet alakulásáról. Kedd reggeli bejegyzésükben arról írnak, hogy „döbbenetesen pontosnak” bizonyultak a Boris ciklonra kiadott, az időjárási modellekből számolt előrejelzések. A valós adatok és az előrejelzések is nagyjából 400 milliméterre tették a lehulló csapadék maximális értékét (csak a miheztartás végett: ez négyzetméterenként 400 liter vizet jelent, ez Magyarországon területtől függően egy fél, illetve egy egész évnyi átlagos csapadékmennyiségnek felel meg).
Egy dologban viszont kicsit tévedett a modell: a csapadék maximális kihullása a számoltnál valamivel (mintegy 50-100 kilométerrel) nyugatabbra következett be. Ez a modell pontossága szempontjából nem nagy eltérés, azonban nagyon fontos következményekkel járt.
„Az előrejelzés szerint a kihullás 85 százaléka a Duna vízgyűjtőjére esett volna. Ha ez válik valósággá, akkor Bécsben elsősorban az Alpok felől érkező vízfolyások villámárvize vált volna kezelhetetlenné (így is majdnem), de Pozsony és a magyar Duna-szakasz is bőven rekordárvizet kap (aminek a mostani előrejelzés alatta marad). Nem ez történt: a durva csapadékmaximum kb. fele áttolódott az Elba csehországi vízgyűjtőjére (felkészül Drezda), és miközben Lengyelország így is sokat kapott, az eredeti modell szerint az még durvább lett volna"
– fogalmaz az írás. A két csatolt térképen az előrejelzett és a megvalósult csapadékmennyiségek láthatók, a szaggatott vonal pedig azt a területet jelzi, ahonnan Budapestre érkezik a lehullott eső. Ebből is jól látható a blog szerint, hogy ez a kisebb előrejelzési pontatlanság
„nekünk nagyon jól, a németeknek elég rosszul jött".