- Az ENSZ nukleáris felügyelő szervezete bejelentette, hogy fokozza jelenlétét Ukrajnában, hogy segítsen megelőzni egy nukleáris balesetet a konfliktus során. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) azt közölte, hogy hamarosan állandó jelenléte lesz mind az öt ukrajnai nukleáris létesítményben. Jelenleg csak az orosz irányítás alatt álló, a frontvonal közelében lévő zaporizzsiai üzem rendelkezik állandó NAÜ-jelenléttel.
- Ukrajna cáfolta Oroszország azon állítását, hogy Putyin erői elfoglalták Szoledart. Pénteken az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy erői teljes mértékben átvették az irányítást a sóbányászváros felett. Ukrán tisztviselők tagadták az orosz állítást, azt sugallva, hogy továbbra is kitartanak és ellentámadásba lendülnek, Szerhij Cserevatyi ukrán katonai szóvivő pedig „folyamatban lévő csatákról” számolt be. Egy magas rangú ukrajnai tisztviselő szerint Szoledar a 21. század Verdunja. Andriy Yermak, az ukrán elnök hivatalának vezetője az első világháború leghosszabb és legvéresebb csatájához hasonlította a városért vívott küzdelmet.
- Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön kijelentette, hogy a Bahmutot és az attól keletre fekvő Szoledart védő ukrán erőket mindennel fel kell fegyverezni, ami ahhoz kell, hogy megállítsák az orosz csapatokat a háború legvéresebb harcaiban.
- Ukrajna szerint civilek százai rekedtek Szoledarban. Pavlo Kirilenko, Donyeck kormányzója az ukrán állami tévének azt mondta, hogy 559 civil maradt Szoledarban, köztük 15 gyerek, és nem tudták őket evakuálni. A Maxar Technologies által készített műholdfelvételek alapján nehéz eldönteni, hogy az oroszoknak sikerült-e teljesen elfoglalni Szoledart, a fotók ugyanakkor arról tanúskodnak, hogy brutális pusztítás volt a településen, ahol gyakorlatilag egyetlen épen maradt épület sincs már.
- Ukrajna biztos abban, hogy Nagy-Britannia bejelenti, hogy hamarosan tíz darab Challenger 2 harckocsit küldenek a háborúban álló országnak. Kijev azt is reméli, hogy Németország végre lehetővé teszi Leopard 2-eseinek újraexportálását a veszélyben lévő országba. Hétfőn várható hivatalos bejelentés, de az ukrán források a britek szándékát egyértelműsítik, miközben a németek továbbra sem hajlandóak döntést hozni. Olaf Scholz kancellár azt közölte, Németország továbbra is „minden lépést gondosan mérlegel”, és konzultál szövetségeseivel az Ukrajnába irányuló további fegyverszállításokról. A német vezetőre egyre nagyobb nyomás nehezedik, hogy jóváhagyja a német gyártmányú harckocsikat Kijev számára.