- Moszkva felszólította a megszállt Herszonban élők oroszokat, okmányaikat, pénzüket, értékeiket és ruháikat összeszedve meneküljenek, hogy elkerüljék a várható ukrán ellentámadást. Az Interfax hírügynökség szerint „nagyon megnőtt” a menekülni próbáló civilek száma, kedd óta mintegy 25 ezer embert evakuáltak.
- Oroszország és Ukrajna egymást vádolja azzal, hogy fel akarják robbantani a Nova Kakhovka-gátat. Ennek áttörése eláraszthatja Dél-Ukrajna egy részét, beleértve Herszont is.
- Irán 40 turbinát szállít Oroszországnak, hogy segítse annak nyugati szankciók által sújtott gáziparát – jelentette a helyi sajtó. Irán „ipari sikerei nem korlátozódnak a rakéták és a drónok területére” – idézte az iráni energetikai cég vezérigazgatóját, Reza Noushadit a Shana, az olajügyi minisztérium hírügynökség.
- Az ukrán különleges hadműveleti erők iráni drónoktatókat észleltek Fehéroroszországban. Szerintük az iráni iszlám forradalmi őrhadtest orosz erőket képez ki Fehéroroszországban, és koordinálja az iráni gyártású drónok kilövéseit.
- Oroszország rakétákat és drónokat lőtt ki vasárnap az ukrán kézen lévő Mikolajivra, megsemmisítve egy lakótömböt.
- Ben Wallace, az Egyesült Királyság védelmi minisztere cáfolta Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter állítását, miszerint Ukrajna a nyugat, köztük az Egyesült Királyság közreműködésével a konfliktus eszkalációját tervezné. "A védelmi miniszter cáfolta ezeket az állításokat, és figyelmeztetett arra, hogy az ilyen állításokat nem szabad ürügyként használni a nagyobb eszkalációra" – áll a brit védelmi minisztérium közleményében az Egyesült Királyság és Oroszország közötti tárgyalások után.
- Emmanuel Macron francia elnök kijelentette, hogy Ukrajnának kell eldöntenie az Oroszországgal kötött béke idejét és feltételeit, és arra figyelmeztetett, a háború vége „nem lehet a legerősebbek törvényének felszentelése”. „Semlegesnek maradni a legerősebbek világrendjének elfogadását jelentené, és ezzel nem értek egyet” – mondta Macron a háromnapos békekonferencia vasárnapi megnyitóján Rómában.
- A kelet-európai érdekeltségekkel rendelkező vállalatokat képviselő német lobbicsoport olyan tervet szorgalmazott Ukrajna újjáépítésére, amely tükrözné azt a Marshall-tervet, amely segített Európának kilábalni a második világháború után – jelentette az RND médiacsoport. Hétfőn Berlinben az Ukrajna-Németország című üzleti fórumon vitatják meg azt a tervet, amelyen Olaf Scholz német kancellár és Denisz Smihal ukrán miniszterelnök is részt vesz.