3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A szigetország belviszályainak kirobbantó oka egy rendkívül brutális és társadalmi felháborodást kiváltó késes támadás volt.

Egy Taylor Swift-témájú jóga és gyermektánc rendezvényen egy 17 éves, késsel felfegyverzett férfi három gyermeket gyilkolt meg, míg további 10 embert megsebesített, köztük nyolc gyermeket. A stúdiót ért támadás után azonnal felreppentek pletykák arról, hogy az elkövető 2023-ban érkezett migránshajóval az Egyesült Királyságba, és tévesen egy muszlim hangzású név kezdett keringeni – ezek később mind tévesnek bizonyultak, ugyanis kiderült, hogy az elkövető Walesben született – tehát brit állampolgárságú – keresztény, ruandai származású szülők gyermekeként — írja a szintén a Klasszis Média Lapcsoporthoz tartozó Privátbankár.

A BBC cikke szerint a nyilvánvalóan téves információk lelepleződése egészen egyszerűen nem volt elég arra, hogy megállítsa a brit társadalomban régóta tömörülő indulatok kirobbanását, így miután másnap este több mint ezer ember vett részt az áldozatokért tartott virrasztáson Southportban, elszabadult az erőszak egy helyi mecset közelében. Téglákkal, üvegekkel és más tárgyakkal dobálták a mecsetet és a rendőrséget, egy rendőrségi furgont felgyújtottak, és a dulakodások után 27 rendőrt kórházba szállítottak.

Southportban lángra lobbant az erőszak
Southportban lángra lobbant az erőszak
Fotó: Wikipédia

Az erőszak tovább terjedt, többek közt bevándorlásellenes közösségi média csatornákon szerveződött csoportokon keresztül, így mecseteket és menedékkérőknek otthont adó szállásokat támadtak meg, autókat és épületeket, köztük egy könyvtárat is felgyújtottak, és üzleteket fosztogattak.

A közösségi médiát is ellenőrzik

A labour (a kormányon lévő brit munkáspárt) válasza ennek ellenére egyelőre a vártnál erősebbnek nevezhető, hiszen amellett, hogy Keir Starmer miniszterelnök nyíltan elítélte az agressziót, ígéretet tett az elkövetők letartoztatására és elítélésére: így augusztus 9-ig már több mint 600 letartóztatásról érkezett hír, 150 ember ellen pedig már vádat is emeltek – a legfiatalabb elkövető 11 éves volt.

Fontos, hogy Starmer bejelentése szerint az elszámoltatás a lázadások után nem fog megállni azoknál, akik kifejezetten az utcákon vettek részt a lázadásokban, hanem az online platformokon szervezték azokat, vagy olyan híreket osztottak meg, amelyek hozzájárultak azok eldurvulásához.

A kormány közölte, hogy a közösségi médiavállalatokkal is együttműködik a félretájékoztatás és a dezinformáció eltávolítása érdekében.

A váratlanul erőteljes fellépés itt azonban még nem áll meg, hiszen a kormány több mint 500 új börtönhely megnyitását is megígérte, és az ügyészek fontolóra veszik, hogy egyes gyanúsítottak esetében terrorizmus legyen a vád, emellett a rendbontásban állítólag szerepet játszó befolyásos személyek külföldről történő kiadatását is fontolóra veszik.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!