- A román Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) csütörtökön jóváhagyta, hogy Románia Ukrajnának adományozza egyik Patriot rakétaelhárító rendszerét - közölte a román elnöki hivatal.
- Mark Rutte holland miniszterelnök lesz a következő NATO-főtitkár, miután Klaus Iohannis román elnök visszalépett a versenytől.
- Vlagyimir Putyin orosz elnök mai vietnami látogatásán elmondta, hogy Moszkva és Hanoi egy általa megbízhatónak nevezett biztonsági architektúra kiépítésében érdekelt az ázsiai-csendes-óceáni térségben. Putyin azt is elmondta, hogy az orosz vállalatok készek beruházni vietnami cseppfolyósított földgáz-projektekbe.
- A dél-koreai elnöki hivatal elítélte az Oroszország és Észak-Korea között létrejött megállapodást, amely kölcsönös védelmi segítségnyújtást ígér háború esetén, és kijelentette, hogy az ország újragondolja politikáját, amely szerint Ukrajnának nyújtott támogatását, miszerint jelenleg halált nem okozó szállítmányokra korlátozza.
- Négyen meghaltak és négyen megsebesültek Donyeck északi részén az orosz lövöldözés következtében – közölte egy ukrán tisztségviselő.
- Az orosz rakéta- és dróntámadások „jelentős” károkat okoztak egy hőerőműben, és áramkimaradást okoztak az elektromos hálózatban. Áramellátás nélkül maradt a dél-ukrajnai megyeszékhelyű Herszon város is a csütörtöki orosz ágyúzások miatt - közölte Olekszandr Prokugyin, a régió kormányzója a Telegramon.
- Denys Shmyhal, ukrán miniszterelnök azt mondta, hogy Kijev és az EU „egy évvel meghosszabbította a teherszállítás liberalizációjáról szóló megállapodást, amely automatikusan meghosszabbodik 2025 végéig”.
- Az EU-nagykövetek megállapodtak az Oroszországot célzó 14. szankciócsomagról.
- Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön azt mondta, hogy „hálás Zambiának, amiért csatlakozott a békecsúcs közleményéhez, és támogatja a fenntartható, átfogó és igazságos béke elérésére irányuló erőfeszítéseket”. (The Guardian, MTI)