A kabinet hosszú távú tervei között az szerepel, hogy 2016-tól 2024-ig, azaz nyolc év alatt a mai 62 évről 65 évre emelné fokozatosan a nyugdíjkorhatárt, úgy, hogy az évente négy hónappal lenne magasabb.
A nyugdíjat érintő változás az is, hogy 2010-től a 13. havi nyugdíj beépülne a járandóságba, az újonnan nyugdíjba lépők pedig már nem kapnák meg ezt a juttatást. Az MTI információ szerint a vasárnap délelőtti kormányülésen az adó-, a szociális és a foglalkoztatási rendszer tervezett változásait az érintett tárcák vezetői, Veres János pénzügy-, Szűcs Erika szociális és munkaügyi-, valamint Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter ismertették.
Ennek kapcsán a kormányszóvivő azt közölte, a miniszterelnök hétfőn javaslatot tesz a parlamentben az adó- és járulék-, valamint a szociális rendszer átalakítására, a nyugdíjrendszer megváltoztatására és a közjogi csomag elfogadására, de nem ragaszkodik ezek minden eleméhez, csak az irányukhoz és a nagyságrendjükhöz. Hozzátette: az intézkedések célja, hogy az állami kiadások visszafogásával a gazdaságot, a vállalatokat versenyképesebbé és erősebbé tegye középtávon. A részletekről azonban nem kívánt beszélni.