A törökszentmiklósi fiók irodavezetője, Papp-Disznós Ágnes elmondta az MTI-nek: folyamatosan tartják ügyfeleikkel a kapcsolatot, mindenkit felkeresnek előbb telefonon, majd személyesen is.
Hozzátette: a nyomozók munkáját igyekeznek segíteni azzal, hogy ellenőrzik az utasok befizetéseit és azt, hogy a főnökség továbbította-e a befizetéseket a nagyobb utazási irodáknak.
Elmondta: a Kun-Mediátornak két részlege van, az egyikben befektetésekkel, a másikban utazások szervezésével és valutaváltással foglalkoznak, ide tartozik a törökszentmiklósi is.
Papp-Disznós Ágnes az MTI-nek elmondta, hogy a cégvezetőkről nincs információjuk, ők sem tudták utolérni főnökeiket, de az irodában dolgozó 14-15 alkalmazott hiánytalanul megkapta a legutóbbi fizetését.
A rendőrség kedd este közölte, hogy sikkasztás gyanúja miatt nyomozást indított, miután egy pénzügyi szolgáltatást is nyújtó cég karcagi fiókjában a lekötési idő lejárta után többen nem jutottak hozzá befektetésükhöz. A feljelentők az átlagosnál magasabb kamat reményében helyezték el megtakarításaikat a budapesti székhelyű kft.-nél - áll a közleményben.
A legfrissebb adatok szerint 200-nál több károsultról lehet tudni, és nagyjából kétmilliárd forintra becsülik az eltűnt összeget.
A Magyar Nemzeti Bank bejelentette, hogy jogosulatlan pénzügyi szolgáltatás gyanújával piacfelügyeleti vizsgálatot indít a Kun-Mediátornál.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közölte az MTI-vel: Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerdán utasította a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal főigazgatóját, hogy a Kun-Mediátor Kft. utazásszervezési tevékenységével kapcsolatban haladéktalanul indítson vizsgálatot. A közlés szerint az ellenőrzésnek ki kell terjednie arra, hogy a cég utazásszervezési tevékenysége miatt kerülhetett-e bárki veszélybe, vagy kára származhatott-e abból. A vizsgálatnak tisztáznia kell azt is, hogy a cég működése során nyújtott-e szabálytalan módon, engedély nélkül pénzügyi szolgáltatást - hangsúlyozta az NGM.
Károsult utasokról egyelőre nem tud a kereskedelmi engedélyezési hivatal
Egyelőre nem érkezett bejelentés a Kun-Mediátor Szolgáltatói Kft. esetlegesen károsult utasaitól a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalhoz (MKEH).
Békési Tamás, az MKEH főosztályvezető-helyettese szerdán az MTI érdeklődésére közölte azt is: az utazási vállalkozótól sem érkezett olyan jelzés, hogy fizetésképtelen lenne, nem tudja az utasait elutaztatni vagy hazaszállítani.
A Kun-Mediátor Szolgáltatói Kft. utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenységével összefüggő jogsértő körülményről nincs tudomása a hatóságoknak - mondta.
A főosztályvezető-helyettes felidézte: a nemzetgazdasági miniszter a kialakult helyzet miatt szerdán utasította a kereskedelmi engedélyezési hivatalt, hogy végezzen a vállalkozásnál hatósági ellenőrzést, ami el is kezdődött. Ha ez a vizsgálat feltár olyan körülményt, amely miatt a hivatalnak, mint az utazásszervezést felügyelő hatóságnak el kell járnia, akkor ezt az MKEH meg fogja tenni - fogalmazott.
Békési Tamás hozzátette: mivel a sajtóhírek szerint a vállalkozás vezetője eltűnt, ezért nem kizárható, hogy az esetleges utazási szerződésekben foglalt kötelezettségeit nem tudja majd teljesíteni a cég, de eddig nem jelentkeztek károsult utasok.
Kicsi az esélye annak, hogy lenne jelenleg külföldön tartózkodó utas, de erről egyelőre nincs információ - jelezte a főosztályvezető-helyettes.
A Kun-Mediátornak van utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenységre engedélye, és van vagyoni biztosítéka is erre a tevékenységre. Ez a jogszabályban előírt minimum összeg, mivel alacsony volt a vállalkozás ebből a tevékenységből realizált árbevétele. A külföldi utazásszervezésre lekötött vagyoni biztosíték ötmillió, míg a belföldi szervezésre lekötött összeg ötszázezer forint - közölte.
A MKEH felvette a kapcsolatot a biztosítékot nyújtó biztosítótársasággal is, egyelőre oda sem érkezett bejelentés károsult vagy szükséghelyzetben lévő utastól - mondta a főosztályvezető-helyettes.
MTI