2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az előzetes adatok szerint összesen 934 milliárd forintról van szó.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss adatai szerint a kormányzati szektor tavalyi hiánya az előzetes adatok szerint 934 milliárd forint, a GDP 2,2 százaléka volt. Az egyenleg 2017-hez képest 90 milliárd forinttal romlott, GDP-arányosan változatlan maradt.

A kormányzati szektor hiánya 934 milliárd forint, a GDP 2,2 százaléka volt. A kormányzati szektor adóssága 2018 végén 29 807 milliárd forint, a GDP 70,8 százaléka volt.

Fotó: Őry Gábor/Privátbankár.hu

2018-ban 2017-hez képest a kormányzati szektor bevétele 18 617 milliárd forint, kiadása 19 551 milliárd forint volt. A bevételek 1461 milliárd forinttal, 8,5 százalékkal növekedtek. A termelési adók 811 milliárd forinttal (11,8 százalékkal) voltak magasabbak az egy évvel korábbinál, amelyen belül 503 milliárd (13,9%) volt az áfabevétel növekedése.

A jövedelemadó-bevételek 72 milliárd forinttal (2,5 százalékkal) bővültek. A társadalombiztosítási hozzájárulások 243 milliárd forinttal (5,0 százalékkal) növekedtek. Az egyéb bevételek 335 milliárd forinttal, 13,3 százalékkal emelkedtek, főként az uniós támogatások jelentős bővülésének következtében.

A kiadások 1551 milliárd forinttal, 8,6 százalékkal nőttek. A bővülés a kifizetett munkavállalói jövedelem esetében 238 milliárd forint (5,7%), a pénzbeni társadalmi juttatásokat illetően 218 milliárd forint (4,7%) volt. A beruházási kiadások 693 milliárd forinttal (39,7%), az egyéb kiadások pedig 435 milliárd forinttal (13,3%) növekedtek. A folyó termelőfelhasználás 32 milliárd forinttal (1,1%) csökkent. A kormányzati szektor kamatkiadásai lényegében nem változtak.

Az adatokat a KSH a túlzotthiány-eljárásról szóló jogszabály alapján, a nemzeti számlák európai rendszerében foglalt módszertani előírásoknak megfelelően jelentette az EU statisztikai hivatalának, az Eurostatnak.



Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök
*/

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!