2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az előzetes adatok szerint összesen 934 milliárd forintról van szó.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss adatai szerint a kormányzati szektor tavalyi hiánya az előzetes adatok szerint 934 milliárd forint, a GDP 2,2 százaléka volt. Az egyenleg 2017-hez képest 90 milliárd forinttal romlott, GDP-arányosan változatlan maradt.

A kormányzati szektor hiánya 934 milliárd forint, a GDP 2,2 százaléka volt. A kormányzati szektor adóssága 2018 végén 29 807 milliárd forint, a GDP 70,8 százaléka volt.

Fotó: Őry Gábor/Privátbankár.hu

2018-ban 2017-hez képest a kormányzati szektor bevétele 18 617 milliárd forint, kiadása 19 551 milliárd forint volt. A bevételek 1461 milliárd forinttal, 8,5 százalékkal növekedtek. A termelési adók 811 milliárd forinttal (11,8 százalékkal) voltak magasabbak az egy évvel korábbinál, amelyen belül 503 milliárd (13,9%) volt az áfabevétel növekedése.

A jövedelemadó-bevételek 72 milliárd forinttal (2,5 százalékkal) bővültek. A társadalombiztosítási hozzájárulások 243 milliárd forinttal (5,0 százalékkal) növekedtek. Az egyéb bevételek 335 milliárd forinttal, 13,3 százalékkal emelkedtek, főként az uniós támogatások jelentős bővülésének következtében.

A kiadások 1551 milliárd forinttal, 8,6 százalékkal nőttek. A bővülés a kifizetett munkavállalói jövedelem esetében 238 milliárd forint (5,7%), a pénzbeni társadalmi juttatásokat illetően 218 milliárd forint (4,7%) volt. A beruházási kiadások 693 milliárd forinttal (39,7%), az egyéb kiadások pedig 435 milliárd forinttal (13,3%) növekedtek. A folyó termelőfelhasználás 32 milliárd forinttal (1,1%) csökkent. A kormányzati szektor kamatkiadásai lényegében nem változtak.

Az adatokat a KSH a túlzotthiány-eljárásról szóló jogszabály alapján, a nemzeti számlák európai rendszerében foglalt módszertani előírásoknak megfelelően jelentette az EU statisztikai hivatalának, az Eurostatnak.



Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök
*/

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!