3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. nyilvános részvénykibocsátást hajt végre ez év október közepén, majd várhatóan novemberben a társaság részvényeit bevezetik a Budapesti Értéktőzsdére - jelentette be Járai Zsigmond, a CIG felügyelőbizottságának elnöke kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

A  nyilvános kibocsátást ez év október 11. és október 22. között tarják meg a kisbefektetők részére, országszerte az MKB Bank 86 fiókjában és az Equilor Befektetési Zrt. budapesti  irodájában lesz lehetőség a részvények jegyzésére. A részvények hivatalos kibocsátási ára 938 forint lesz, a biztosító a szerződött ügyfeleknek kedvezményesen értékesíti a papírokat, a kedvezménnyel rendelkező ügyfeleknek a részvények maximális ára 750 forint lesz.

A biztosító maximum 10.850.000 darab új részvényt kíván kibocsátani - mondta Járai Zsigmond. Emellett a biztosítótársaság egyes jelenlegi részvényesei maximum 1.950.511 darab részvényt, a társaság jegyzett tőkéjének mintegy 3,8 százalékát értékesítik.

A nyilvános forgalomba hozatal vezető szervezője az Equilor Befektetési Zrt., az értékesítési partner az MKB Bank, a jogi tanácsadó a DLA Piper Horváth és Társai Ügyvédi Iroda. A tőzsdei bevezetés előkészítéseként a CIG Pannónia ez év szeptember 1-jétől nyilvánosan működő részvénytársaságként folytatja tevékenységét. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete 2010. szeptember  15-én kelt határozatában engedélyezte a CIG nyilvános részvényértékesítését és a tőzsdei bevezetéshez készített tájékoztató és hirdetmény közzétételét.

A felügyelőbizottság elnöke elmondta: a mostani nyilvános kibocsátással mintegy 10-12 milliárd forint ( hozzávetőleg 40 millió euró) friss tőkét kaphat a társaság, amely a későbbi tervek megvalósításához szükséges. Középtávon, körülbelül 3 év múlva nemzetközi  részvénykibocsátást terveznek, annak összege várhatóan 100 millió euró lesz - fűzte hozzá Járai Zsigmond.

Horváth Béla, az igazgatóság elnöke  az MTI-vel közölte: a biztosító idei első éves díjbevétele jóval meghaladta a 8 milliárd forintot.

Korábban, 2010. május 6-án, közgyűlési felhatalmazás alapján a biztosító igazgatósága megállapodást írt alá az SBI European Fund vezetésével - amelynek tulajdonosa 60 százalékban a tokiói tőzsdén jegyzett SBI Holdings Inc. és 40 százalékban az MFB Invest - arról, hogy  ennek értelmében a tőkealap 10 százalékos részesedést szerzett a CIG Pannónia Életbiztosítóban 10 millió euró összegű tőkeemelés és kölcsön formájában megvalósuló befektetéssel. Az akkori tőkeemelés 480 forintos részvényenkénti áron történt.

A biztosítóba akkor tulajdonosként belépett kockázati tőketársaság japán tulajdonosa Ázsia legnagyobb internetes pénzügyi szolgáltatója.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!