A nyilvános kibocsátást ez év október 11. és október 22. között tarják meg a kisbefektetők részére, országszerte az MKB Bank 86 fiókjában és az Equilor Befektetési Zrt. budapesti irodájában lesz lehetőség a részvények jegyzésére. A részvények hivatalos kibocsátási ára 938 forint lesz, a biztosító a szerződött ügyfeleknek kedvezményesen értékesíti a papírokat, a kedvezménnyel rendelkező ügyfeleknek a részvények maximális ára 750 forint lesz.
A biztosító maximum 10.850.000 darab új részvényt kíván kibocsátani - mondta Járai Zsigmond. Emellett a biztosítótársaság egyes jelenlegi részvényesei maximum 1.950.511 darab részvényt, a társaság jegyzett tőkéjének mintegy 3,8 százalékát értékesítik.
A nyilvános forgalomba hozatal vezető szervezője az Equilor Befektetési Zrt., az értékesítési partner az MKB Bank, a jogi tanácsadó a DLA Piper Horváth és Társai Ügyvédi Iroda. A tőzsdei bevezetés előkészítéseként a CIG Pannónia ez év szeptember 1-jétől nyilvánosan működő részvénytársaságként folytatja tevékenységét. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete 2010. szeptember 15-én kelt határozatában engedélyezte a CIG nyilvános részvényértékesítését és a tőzsdei bevezetéshez készített tájékoztató és hirdetmény közzétételét.
A felügyelőbizottság elnöke elmondta: a mostani nyilvános kibocsátással mintegy 10-12 milliárd forint ( hozzávetőleg 40 millió euró) friss tőkét kaphat a társaság, amely a későbbi tervek megvalósításához szükséges. Középtávon, körülbelül 3 év múlva nemzetközi részvénykibocsátást terveznek, annak összege várhatóan 100 millió euró lesz - fűzte hozzá Járai Zsigmond.
Horváth Béla, az igazgatóság elnöke az MTI-vel közölte: a biztosító idei első éves díjbevétele jóval meghaladta a 8 milliárd forintot.
Korábban, 2010. május 6-án, közgyűlési felhatalmazás alapján a biztosító igazgatósága megállapodást írt alá az SBI European Fund vezetésével - amelynek tulajdonosa 60 százalékban a tokiói tőzsdén jegyzett SBI Holdings Inc. és 40 százalékban az MFB Invest - arról, hogy ennek értelmében a tőkealap 10 százalékos részesedést szerzett a CIG Pannónia Életbiztosítóban 10 millió euró összegű tőkeemelés és kölcsön formájában megvalósuló befektetéssel. Az akkori tőkeemelés 480 forintos részvényenkénti áron történt.
A biztosítóba akkor tulajdonosként belépett kockázati tőketársaság japán tulajdonosa Ázsia legnagyobb internetes pénzügyi szolgáltatója.
MTI