2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Fidesz kormány új pénzügyi megállapodásra, vagy a már meglévő kiterjesztésére törekszik a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval - jelentette ki Martonyi János, a külügyminiszteri poszt várományosa csütörtökön, a Reuters hírügynökségnek adott nyilatkozatában.

Mint elmondta, az új megállapodásnak figyelembe kell vennie a Fidesz gazdaságélénkítő céljait. "Tartanunk kell magunkat az alapvető szabályokhoz és körülményekhez, de természetesen ésszerűen kell tárgyalnunk, és figyelmet kell fordítanunk a növekedés beindítására, a lehetséges gazdaságösztönzésre, amelyre végső soron szükségünk van, és egyidejűleg megfelelő figyelmet kell fordítanunk a reformokra" - idézte a hírügynökség Martonyi Jánost.

"Úgy gondoljuk, hogy amilyen gyorsan csak lehet, le kell ülnünk tárgyalni (az IMF-fel és az EU-val). Beszélnünk kell a jelenlegi megállapodásról és a megállapodással kapcsolatos pontos helyzetről. Mivel a jelenlegi egyezmény októberben lejár, tárgyalnunk kell a lehetséges kiterjesztésről, esetleg módosított feltételek szerint, vagy egy új megállapodás létrehozásáról. Teljesen nyitottak vagyunk" - hangsúlyozta Martonyi János.

Az új kormány energiapolitikájáról szólva kijelentette, hogy Magyarországnak szüksége van mind az EU-által támogatott Nabucco gázvezetékre, amely nem orosz gázt szállítana Európába, mind pedig a Déli Áramlatra, amely új útvonalon, Ukrajnát megkerülve, orosz gázzal látná el Európát.

"Gazdasági szempontból egyértelmű, hogy prioritást adunk a beszerzési források diverzifikálásának - mondta. Ez nem jelenti azt, hogy ne adnánk prioritást a szállítási útvonalak diverzifikálásának is, azaz szükségünk van mind a Nabuccóra, mind a Déli Áramlatra"

Martonyi János reményét fejezte ki, hogy a Mol Nyrt. és az orosz Surgut (Szurgutnyeftyegaz) képes lesz rendezni a nézeteltérést a Surgut által tavaly vásárolt 21 százalékos Mol részvénypakett körül, ami kiváltotta mind a Mol, mind a szocialista kormány ellenérzését. Kijelentette azt is, hogy az új kormány meg fogja akadályozni az olyan vállalatok, mint a Mol átvételét bármely külföldi, nemcsak orosz vállalatok által.

"Van néhány olyan nagyvállalat, úgymond magyarországi központú regionális multinacionális vállalat..., amelynél meg kell őrizni a magyar vezetést és az irányításra gyakorolt magyar befolyást" - idézte Martonyi Jánost a Reuters.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!