[ajanlo=233][igazitas=left/]Úgy hisszük, hogy a nők azok, akik a dolgokat inkább érzelmi alapon közelítik meg. Ugyanakkor ha pénzügyi kérdésekről van szó, előtör belőlük a racionalitás, rácáfolva ezzel a sztereotípiákra. Elsősorban azért, mert a nők érzelmi tevékenységüket jobban tudják kezelni. Ezzel a módszerrel pedig jobban oda tudnak figyelni a pénz menedzselésére és a pénzügyi eredményekre is - írja a The Sunday Telegraph.
A férfiak döntéseik előtt általában ritkábban állnak meg és vizsgálják meg a tényeket. Sokkal jobban izgatja őket, hogy nyertesen kerüljenek ki egy-egy (pénzügyi) játszmából. Egy most publikált nemzetközi felmérés szerint a nők, ha részvényekbe kívánnak invesztálni, sokkal gyakrabban beszélik meg tanácsadójukkal, brókerükkel a befektetés következményeit, mint a férfiak. Következésképp konzervatívabb befektetők is. Ennek pedig további következménye, hogy a végeredményt tekintve átlagosan jobban jönnek ki végül a befektetési ügyletekből, kiegyensúlyozottabb portfóliókat választanak.
Egy 100 ezer befektetést felölelő brit vizsgálat arra a megállapításra jutott, hogy az idén májusig eltelt 12 hónap alatt a női portfoliók hozama 17 százalékkal, a férfiaké 11 százalékkal nőtt. Egyébként tipikusabb női befektetési terület a szabadidőipar, a szolgáltatóipar, az élelmiszer- és szeszipar.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Új poszt a kockázatkezelésben
Az osztrák menedzserek harmada irtózik a rizikótól
A garantált típusú befektetési alapok
A befektetési döntéseknél a nők a nyerők
Noha mentalitásukat tekintve a nők inkább emocionális lények, egy most közzétett felmérés szerint megfontoltabb befektetők, mint a férfiak. Az erősebb nem képviselői ugyanis a közvélekedéssel ellentétben a befektetési döntések során gyakrabban engednek az érzelmeiknek, így pénzügyi szempontból sokszor áldozatul esnek saját egoizmusuknak.