Angus Halkett elmondta: "a magyar kormány mindent megtesz a válság mélyülésének elkerülése érdekében, és azért, hogy beinduljanak a reformok, amelyeket az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap is elvár." A Deutsche Bank elemzője hozzátette: "Lengyelország viszont homlokegyenest ellenkező irányba tart."
A világ legnagyobb devizakereskedő intézményének elemzője szerint a költségvetési szigorral jó pontokat szerző Budapesttel ellentétben a laza költségvetési politikát folytató Varsó kockáztatja a körültekintő, megfontolt pénzügyi lépésekkel szerzett hírnevét.
A lengyel büdzsé hiánya idén 50 százalékkal nagyobb lehet a tervezettnél, ami veszélyezteti a lengyel kormány euró-bevezetési terveit. Jövőre a nemzeti össztermék (GDP) arányában számolt államháztartási hiány Lengyelországban 6,2 százalék lehet, míg a magyar büdzsében 0,6 százalékos többlet keletkezhet, idézi a nemzetközi Gazdasági Fejlesztési és Együttműködési Szervezet (OECD) júniusban megjelent előrejelzését a Bloomberg ügynökség.
A legnagyobb francia bank, a BNP Paribas egy feltörekvő piaci elemzője szerint a két országban megfigyelhető folyamatok a lengyel felől a magyar állampapírok felé billentik a mérleget nyelvét. "A magyar gazdaság a korábbinál jóval erősebb alapokra épülve kerülhet ki a válságból" - mondta Bartosz Pawlowski. Hozzátette: "A lengyel kormány eddigi válságkezelő intézkedései viszont csalódást keltenek. Inkább vásárolnánk magyar állampapírt, mint lengyelt."
A Bloomberg honlapján szerdán megjelent összeállítás szerint a Lengyelországgal és Magyarországgal kapcsolatos nézetek átértékelődése az adatokban is tükröződik: a lengyel zloty az utóbbi három hónap során 2,5 százalékot erősödött az euróval szemben, a forint viszont 8,5 százalékot, ami az ötödik legjobb teljesítmény a 26 feltörekvő piaci deviza közül, amelyek árfolyam-alakulását követi a gazdasági hírügynökség.