3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A PwC friss felmérése szerint két évvel a recesszió mélypontja után a vezérigazgatók jövőbeli növekedésbe vetett bizalma újra közel arra a szintre tért vissza, amelyen a válság előtt állt.

Az egész világra kiterjesztett, 1201 vezérigazgató részvételével lezajlott felmérésben a válaszadók 48 százaléka „nagyon bizakodó” volt arra nézve, hogy a következő 12 hónap folyamán növekedés várható.  Ez jelentős különbség a tavalyi 31 százalékhoz viszonyítva, és megközelíti a gazdasági válság bekövetkezését megelőzően, 2008-ban elért 50 százalékot.

Összességében véve a vállalatvezetők 88 százaléka nyilatkozta, hogy mára bizakodó a következő 12 hónap kilátásait illetően, a tavalyi 81 százalékhoz képest. A hosszabb távon 94 százalékuk bízik benne, hogy három év múlva az átlagos növekedési ütem legalább 2 százalék lesz.

Kínát a vezérigazgatók 39 százaléka nevezte meg kulcsfontosságú területként, melyet az Egyesült Államok (21 százalék), Brazília (19 százalék) és India (18 százalék) követ. Ugyanakkor Kínát, az Egyesült Államokat és Indiát tekintik a termékek és nyersanyagok legfontosabb forrásának. Az európai vállalatvezetők 90 százaléka a következő 12 hónap folyamán bővülést vár cége működése kapcsán Ázsiában, míg 84 százalék állította ugyanezt Latin-Amerikáról, 75 százalék Afrikáról, 72 százalék a Közel-Keletről és 70 százalék Kelet-Európáról. Azonban a válaszadók csupán egyharmada jelentette ki, hogy magas növekedési potenciált kínál az az ország, ahol központi telephelye található.

A vállalatvezetők több, mint fele (51 százalék) mondta, hogy munkahelyteremtést tervez a következő évben, szemben a tavalyi felmérés 39 százalékával. A közép-európai, távol keleti, illetve afrikai vezérigazgatók különösen derűlátók voltak a munkaerő-felvétel kapcsán. Hangsúlyos eredménynek számít, hogy a tavalyi 25 százalékhoz képest a vállalatvezetők mindössze 16 százaléka említette, hogy a következő évben leépítésekre számít.

A vezérigazgatók közel háromnegyede szerint a bizonytalan, vagy változó gazdasági növekedés az üzletvitelt fenyegető legfőbb tényező. Egyúttal a vállalatvezetők csaknem harmada mondta, hogy „rendkívül aggódik” a gazdasági kilátások miatt. A gyakran említett fenyegető tényezők között szerepel a pénzügyi deficitre adott kormányzati reakció (61 százalék) és túlszabályozás (60%), ezeket követi az árfolyam-ingadozás (54 százalék), az instabil tőkepiacok (52 százalék) és a protekcionizmus (40 százalék).

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!