A telekommunikációs óriáscég, amely egyben a világ negyedik legnagyobb mobiltelefon-gyártója is, közölte: a 30 millió dollárt elsősorban az amerikai partnerekkel való együttműködés fokozására fogja használni, amelyekkel közösen a telekommunikációs ágazat technológiáinak fejlesztésén dolgoznak majd.
A kínai vállalat annak ellenére is az Egyesült Államok piacán erősítene, hogy az amerikai képviselőház titkosszolgálati állandó bizottsága októberben nemzetbiztonsági kockázatnak nyilvánította. A ZTE visszautasította a vádakat, s úgy fogalmazott: "precedens nélküli mértékben" együttműködött az amerikai hatóságokkal, tényekkel bizonyította, hogy Kína egyik "legönállóbb, legátláthatóbb" vállalata, a felszerelései pedig biztonságosak.
"Bár a ZTE nagy nehézségekbe ütközött az Egyesült Államokban, a vállalat úgy gondolja, van jövője az ottani piacon. A politika miatt a legnagyobb amerikai mobilcégekkel való együttműködés hiúsult meg, ugyanakkor a mobilfelszerelés és vállalkozás területén jelentős előrehaladást értünk el" - idézi a China Daily napilap Taj Sut, a cég szóvivőjét. A cég amerikai bevételeinek 90 százaléka a mobilkészülékek piacáról származik, az öt legtöbbet vásárolt márkák egyike. Az idén a cég az amerikai piacon egymilliárd dolláros bevételt vár, ez a tavalyi érték duplája.
MTI