2p

Jelenleg a GDP 6,5 százalékába, évi 1800 milliárd forintba kerül az adóadminisztráció, annak 25 százalékos csökkentésével 500 milliárd forinttal több maradna a vállalkozásoknál - mondta Zara László, az Adótanácsadók Egyesületének elnöke a Napi Gazdaság kedden rendezett budapesti adókonferenciáján.

Vannak olyan európai országok, így Finnország és Svédország, ahol a GDP 1,5 százalékából is kijönnek az adóadminisztrációra fordított költségek.

A helyzet nem reménytelen - mondta Zara László - Hollandia példáját felhozva, ahol az ország EU-s elnökségének idején határozták el, hogy csökkentik a költségeket és a GDP 4,5 százalékáról annak felére csökkentek az adóadminisztrációs költségek.

Számítások szerint, ha a magyar adóadminisztráció GDP arányosan 6,5 százalékos költségét 25 százalékkal lehetne mérsékelni, akkor a jelenlegi 1.800 milliárd forintos ráfordításból 500 milliárd a vállalkozásoknál maradna - közölte az Adótanácsadók Egyesületének elnöke.

A folyamatot gyorsítaná, ha az EU elfogadná azt a már 2009 végén elkészült, de még mindig nem elfogadott irányelvet, amely szerint csak egyszerűsített - kettős könyvelést kizáró - mérlegbeszámolóra köteleznék azokat a vállalkozásokat, amelyek 10 főnél kevesebbet foglalkoztatnak, mérlegfőösszegük nem haladja meg a 140 millió forintot (500 ezer euró), árbevételük pedig nem több 280 millió forintnál (1 millió euró). A magyar vállalkozások 95 százaléka esne bele ebbe a körbe - jelezte Zara László

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!