Ugyanakkor ehhez meg kell változtatni Magyarország viszonyát a munkához, hiszen ma az aktív korú népesség alig több mint a fele dolgozik, és az alacsony képzettségűek körében is húsz százalékkal kisebb a foglalkoztatottak aránya mint az EU egészében - közölte a gazdasági és területfejlesztési miniszter a Magyar Közgazdasági Társaság vándorgyűlésén.
Ugyanakkor az újraelosztás módjáért folyó küzdelem miatt súlyos strukturális reformokat halogat az ország, ez pedig tartós relatív leszakadást okozhat - mondta a politikus.
A gazdasági miniszter szerint egyaránt hamisan ábrázolja a valóságot az, aki azt állítja, hogy minden jól megy a magyar gazdaságban, de az is aki gazdasági válságot emleget.
Mint mondta, természetesen nincs gazdasági válság, hiszen az OECD prognózisa szerint jövőre már meghaladja a három százalékot a növekedés, az államháztartás közeledik egy egyensúlyi helyzethez és a forint erős árfolyama sem azt mutatja, hogy bizalomvesztés tapasztalható a magyar gazdaság iránt.
Hozzátette: ugyan tavaly valóban alacsony, 1,3 százalékos volt a gazdasági növekedés, de ez elsősorban az állami szektor szűkítésének az eredménye. Ugyanis a magánszektor növekedése elérte a négy százalékot, tíz százalékos exportbővülés mellett.