A hírszerzés erről zárt ajtók mögött tájékoztatta a szenátus néhány illetékes tagját.
A CIA több olyan személyt is azonosított, akik kapcsolatban állnak az orosz kormánnyal, és több ezer, a Demokrata Párt feltört szervereiről származó e-mailt adtak át a Wikileaksnek - ismerteti a lap állításait az MTI.
A CIA álláspontja az, hogy Oroszország célja az volt, hogy segítsen Donald Trumpnak megnyerni a választást - mondta egy név nélkül nyilatkozó amerikai forrás a lapnak.
A
The New York Times a szervezetek jelentését idézve azt írja, hogy oroszok hekkelték meg a republikánus választmány számítógépes rendszereit, ahogy egyébként a demokraták választmányának rendszereit is megtámadták. Míg azonban az utóbbiaktól megszerzett dokumentumokat kiszivárgtatták, addig a republikánusoktól megszerzett anyagokat nem kerültek nyilvánosságra.
Nem találtak azonban konkrét bizonyítékot arra, hogy egyenesen a Kremlből adtak utasítást az azonosított embereknek, hogy adják át a hackertámadásból származó információkat a Wikileaksnek.
Az érintett ügynököket ugyanis legalább egy szint elválasztja az orosz szövetségi kormánytól, nem közvetlenül a Kreml alkalmazásában állnak. A Washington Post kitér arra is, hogy Moszkva korábban is élt már azzal, hogy a kormányzathoz közvetlenül nem köthető emberek végzik a titkosszolgálati munkát, így a politikusok hihetően tagadhatják a történteket. Julian Assange, a Wikileaks vezetője korábban kijelentette, az információk forrása nem az orosz kormány volt.
Donald Trump pénteken kiadott közleményében úgy reagált a kampányát érintő orosz beavatkozásokra, hogy ugyanezek az emberek - utalt a hírszerzőkre - voltak azok, akik szerint Szaddam Huszein tömegpusztító fegyverekkel rendelkezett. A megválasztott elnök szerint a választások régen véget értek a történelem legnagyobb elektorátusi győzelmével, és ideje túllépni ezen, és újra naggyá tenni Amerikát.
mfor.hu