Az akadémikus előadásában rámutatott: a munkanélküliség ágazatok szerint különböző módszerekkel számolható csak fel, nincs egységes recept. Ez bizonytalan és lassú gazdasági, több helyen tartós munkanélküliséget és a társadalom radikalizálódását vetíti előre.
A "válságkezelés válságának" témájában tartott előadásában hosszan elemezte a jelenlegi pénzügyi krízist, amelyet sokban hasonlatosnak nevezett korábbi világgazdasági válságokkal, például abban is, hogy a mostani is a centrum országokban alakult ki és onnan kiindulva rántotta magával a világgazdaságot.
Szerinte nem jó megoldás az a kapkodva meghozott intézkedéssorozat, amellyel sok országban hatalmas állami pénzeket a gazdaság bizonyos szereplőibe pumpálva "tovább őrizgetik a gazdaság üszkös részeit", meggátolva ezzel egy jövőbeli tartós növekedést.
Ezzel szemben - mint mondta - egy másik út a kínálati oldali gazdaságpolitika, amelyben megpróbálunk visszatérni a gazdaságpolitika jól ismert normáihoz és szabályozásaihoz. Ebben az esetben olyan intézkedések meghozatalára van szükség, amely segíti az árstabilitást és a kiegyensúlyozott költségvetést valamint az önerőre támaszkodást. Bár nem könnyű elérni ezeket a célokat mégis, ha sikerül akkor a világgazdaság visszatérhet a növekedési pályára. Ilyen intézkedések a magyar gazdaságra is üdvös hatást gyakorolnának - mondta végezetül Csaba László.
MTI/Menedzsment Fórum