4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Megkezdődött a kormány által a közelmúltban elfogadott Egyszerű Állam Program végrehajtása, amelyben a vállalkozások adminisztrációs terheinek 500 milliárd forinttal történő csökkentése szerepel – mondta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára csütörtökön, sajtótájékoztatón Budapesten.

Ismertette: Magyarországon a vállalkozások adminisztrációs költsége meghaladja a GDP 10 százalékát, és ezzel jelentős hátrányban vannak más országok vállalkozóihoz képest, ahol ez az összeg a magyarországi harmadára tehető.

Cséfalvay Zoltán beszámolt arról, hogy az Egyszerű Állam Program végrehajtása során 114 lépést határoztak meg a következő évekre, ezek hatására egy átlagos vállalkozás adminisztrációs terhe évi 3 millió forintról 500 ezer forinttal csökken.

Cséfalvay Zoltán elmondta: a program kedvező a vállalkozásoknak és az államnak egyaránt, mert a felszabaduló forrásokat a gazdasági növekedés elősegítésére, a foglalkoztatás bővítésére lehet fordítani.

Az államtitkár kifejtette: a vállalkozások adminisztrációjának csökkentésében fontos, hogy ne legyen felesleges adatszolgáltatási kötelezettség, az engedélyeket a kormányhivatalok rövid idő alatt kiadják. A telephelyek létesítése, a különböző pályázati rendszerek egyszerűbbek lesznek. A versenyképesség növelésében az üzleti környezet átalakítása, a rugalmas foglalkoztatási rendszer létrehozása, a hatékonyabb állami működés megteremtése hoz eredményt – tette hozzá Cséfalvay Zoltán.

A sajtótájékoztatón az NGM államtitkára megköszönte az érdekképviseletek munkáját, amelyet a program kidolgozásához adtak, és felhívta a figyelmet arra, hogy a megvalósítás követését a program honlapján lehetővé teszik.

A munkában részt vevő érdekképviseletek elismeréssel szóltak az elfogadott programról.     Antalffy Gábor, a Kisosz ügyvezető elnöke kiemelte: a vállalkozások jövedelemtermelő képessége folyamatosan csökken, a működési feltételek megváltoztatásával lehet a cégek helyzetén segíteni.

Vadász György, a Magyar Iparszövetség (OKISZ) ügyvezető társelnöke hangsúlyozta: a programot megvalósíthatónak tartják, és arra hívta fel a figyelmet, hogy az új jogszabályok alkotásakor ne keletkezzenek további vállalkozói terhek.

Dávid Péter, az AmCham ügyvezető igazgatója kiemelte, hogy az amerikai kamara többoldalas javaslatot adott a programhoz, amelyek többsége beépült az elfogadott dokumentumba.

Szendrey Szilvia, a Joint Venture Szövetség ügyvezető igazgatója a vállalkozó teher csökkentésében fontosnak nevezte az állami szervek együttműködését, illetve azt, hogy ne legyenek ellenérdekeltek a program végrehajtásában.

Kovács Patrik, a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége elnöke rámutatott arra, hogy a fiatalok vállalkozói kedvének növeléséhez hozzájárulhat az adminisztrációs akadályok csökkenése. Mikola Gergely, a Brit Kereskedelmi Kamara elnöke kifejtette, hogy kamarájuk támogatja a versenyképességet növelő programot, mivel az adminisztráció csökkenésével felszabaduló forrásokat a növekedésre lehet fordítani.

Kérdésekre válaszolva Cséfalvay Zoltán elmondta: a 114 intézkedés döntő többsége 2012-ben valósul meg, a program végrehajtásáról megjelent kormányhatározatban a határidők, felelősökkel megjelölve szerepel.

Az államtitkár megismételte, hogy a magyar gazdaság az európai gazdaságokhoz, főleg a németéhez erősen kapcsolódik, így a 2012. évi gazdasági növekedési előrejelzésnél a német jövő évi 0,9 százalékos növekedési prognózist vették figyelembe akkor, amikor 0,5-1 százalék közöttire teszik a jövő évi magyar gazdasági növekedést.

Cséfalvay Zoltán nem kommentálta a nemzeti fejlesztési miniszter lemondását.

Az államtitkár megerősítette, hogy folynak tárgyalások a tárca és a bankszövetség között, és hamarosan eredmény születhet.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!