3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Kúrián sem járt sikerrel az indítványt benyújtó vállalkozás.

Ma tárgyalja az Alkotmánybíróság azt a beadványt, amely a bulinegyed jelenlegi nyitva tartási rendje érdekében támadja meg a VII. kerületi önkormányzat által a mostani hétvégére kiírt népszavazást. Több furcsa szálat is találtunk a történetben.

Bár az alkotmánybírósági iratokból nem derül ki, hogy ki adta be az indítványt, a bírósági papírokból azért közelebb kerülhetünk a megoldáshoz. Vagy legalábbis azt hihetjük.

A Fővárosi Törvényszék tavalyi, a kérelmező szempontjából kedvezőtlen döntése után idén a Kúria is hasonló értelmű végzést hozott. Február elsejei végzésükben helyben hagyták a törvényszék végzését, egyben 15-15 ezer forint megfizetését írta elő egyrészt a kérelmezettnek – vagyis a VII. kerületi önkormányzatnak - felülvizsgálati eljárási költségként, másrészt az államnak, ugyanilyen jogcímen, illetékként.

A testület ma várható döntését nem befolyásolja, hogy a rendes bírósági szakaszban milyen végzések születtek, mégis valamiféle támpontot adhat, hogy a kérelmező legutóbb a Kúria előtt sem járt sikerrel.

Az iratból továbbá az is kiderül, hogy a Kúria által tárgyalt ügyben két kérelmező is érintett. Egyikük egy magánszemély, Gy. T., akit Bács Márton ügyvéd képviselt a jogi eljárás során. Feltehetően arról a Bács Mártonról van szó, aki a Demokratikus Koalíció – tehát egy ellenzéki párt - képviseletében ül az újbudai önkormányzatban. Ez mindenképpen figyelemre méltó szál.

A másik kérelmező a Kúria irata alapján a Z. P. I. Kft volt, amelyet a Szabó és Társai Ügyvédi Irodától Komáromi András ügyvéd képviselt. Ilyen nevű vállalkozást azonban nem találtunk a cégregiszterekben. Nem kizárt, hogy a cégnév egy elütés miatt tévesen szerepel a papírokban, bár ilyen hiba meglepő lenne a Kúria esetében. Mindenesetre nem lehet beazonosítani, hogy melyik vállalkozásról van szó.

Az alkotmánybírósági dokumentumok pedig arról árulkodnak, hogy az indítványozó üzleti érdekeltségei miatt fordult a testülethez. Róla több ezekből a papírokból nem derül ki, de a képviseletében eljáró ügyvéd – Komáromi András – személye, valamint a tárgy leírása nem hagy kétséget, hogy a Kúria döntésével érintett kérelmezők valamelyikéről van szó.

A kérelmező előadta, hogy több ingatlannal is rendelkezik a népszavazással érintett területen, melyeket bérbe adott. A szerződések között van olyan, amelyik 2022.-2023.-ig szól, míg a többi szerződés 2018.-2020. között fut ki. A népszavazással megváltozó működési feltételek mellett azonban a bérlők nem tudják kitermelni a bérleti díjat, ami a szerződések felbontásához vezet. Magyarul kár éri a bérbe adót.

Tehát egy erzsébetvárosi "ingatlancápáról" van szó, valamint egy ellenzéki kötődésű ügyvéd is szerepet kap a történetben. Sok a titokzatos szál, amint megszületik az Alkotmánybíróság döntése, amelyből talán kiderül, kikről is van szó, beszámolunk arról.

Baka F. Zoltán

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!