2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A korábbinál is többet fektetnének be a kínaiak az Európai Unióban (EU), miközben az üzleti környezetet vonzóbbnak ítélik máshol - derül ki az Európai Unió kínai kereskedelmi kamarájának új jelentéséből.

Az EU-ban már tapasztalattal rendelkező több mint 70 nagy kínai cég megkérdezésével készített tanulmány szerint a kelet-ázsiai ország befektetői általánosságban biztonságos, többnyire nyitott és stabil piacnak ítélik az Európai Uniót, mely fejlett technológiával és képzett munkaerővel rendelkezik. Az ottani működési környezet ugyanakkor nem kifejezetten kedvező, főleg a kínai dolgozók vízumainak és munkavállalási engedélyeinek kiváltási nehézségei, az európai munkaügyi jogszabályok, az emberi erőforrás költségei és a vállalatvezetés kínaitól eltérő volta miatt - sorolja a jelentés. A válaszadók csaknem 80 százaléka fogalmazott úgy, akadt már működési gondja elsősorban bürokratikus problémák vagy a magas európai árak miatt. A világ más régióival összehasonlítva Afrika, a Közel-Kelet és Latin-Amerika némiképp vonzóbbnak bizonyul az EU-nál, Észak-Amerikát és Délkelet-Ázsiát ugyanakkor megelőzi az unió a vonzerő szempontjából.

A megkérdezett vállalatvezetők az említett nehézségek ellenére a jövőben további befektetéseket terveznek az EU-ban, többségük a jelenlegi befektetését is meghaladó mértékben. A kínai vállalatok előszeretettel fektetnek be egy-egy szektorban erős országban, így például Svédországban annak telekommunikációs ágazata, az Egyesült Királyságban a pénzügyi szolgáltatásai, Németországban a termelő-, elektronikai- és autóipara miatt.

A jelentésből az is kiderül: a kelet-ázsiai ország cégei elsősorban az európai piacok elérése miatt fektetnek be az EU-ban. A kifelé irányuló kínai befektetések értéke töretlen növekedést mutatott az elmúlt évtizedben, 2011 végén értéke a 345 milliárd dollárt is meghaladta. Egész 2011 során 60 milliárd dollárt tett ki, amelynek 7,1 százaléka realizálódott az Európai Unióban - derül ki a kínai kereskedelmi minisztérium statisztikáiból.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!