Hogy aztán ezt a tételt valóban a lakosság vett-e meg, vagy a másodpiaci értékesítésen keresztül jelentős részben az intézményei befektetőkhöz is jutott, nem lehet tudni. Mindenesetre július közepén ezekre a piaci pletykákra reagálva az addigi sorozatok értékesítését lezárta az ÁKK, az új papírok pedig már úgy hirdette meg, hogy azok a másodpiacon keresztül se juthassanak intézményi befektetőkhöz.
De visszatérve a júliusi adatokhoz azt láthatjuk, hogy a kifejezetten lakosságnak szánt értékpapírok névértéke immár 2210 milliárd forintot tesz ki, miközben december végén még "csak" 1688,1 milliárdnál jártunk.
Az állomány jelentős részét, 51 százalékát továbbra is a kamatozó kincstárjegyek teszik ki, annak ellenére, hogy májushoz képest immár majd’ 10 százalékponttal csökkent az arányuk. Ezzel párhuzamosan az éven túli államkötvények (Bónusz, illetve Prémium) aránya 20-ról 31 százalék fölé nőtt. Már persze azzal a kikötéssel, hogy pontosan nem tudjuk, a 688,3 milliárdos állományból mennyi van ténylegesen lakossági kézben.
mfor.hu