3p

Továbbra is élénknek nevezhető az érdeklődés és a lelkesedés, amit a focirajongó cégek mutatnak Seszták Miklós fejlesztési miniszter városának másodosztályú fociklubja iránt.

Kisvárda pár évvel ezelőttig csak egy átlagos, harmadosztályú focicsapattal rendelkező 16 ezer lelkes kisváros volt az ország legkeletibb csücskében. Seszták Miklós, a város parlamenti képviselője azonban jött, látott, győzött és jó kapcsolati hálójának köszönhetően immár kisFelcsút lett a városból. A kezdeti 800 milliós - közpénzből épülő - stadiontervből mára 1,5 milliárdos aréna, félmilliárdos fociakadémia, sportszálló és apartmanház beruházások lettek, a sikereket pedig lelkes és bőkezű cégek nem kevés TAO-pénzzel is támogatják.

Noha a 2016/2017-es szezonban alább hagyott az érdeklődés, véleményünk szerint így is kiemelkedő összeg folyhat be idén a Várda Sport Egyesület kasszájába. A Magyar Labdarúgó Szövetség honlapján elérhető lista szerint ugyanis 581,4 millió forintot hagytak jóvá Csányiék, ami még a fele sincs a 2015-ös 1,26 milliárd forintnak.

A TAO-éllovasok versenyében a korábbi évek tapasztalatai alapján nem sok egyesület jöhet szóba:

  • a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány, mely minden bizonnyal idén is a legtöbbet szakítja a TAO-tortából, ám még nincs pontos adat,
  • a tavalyi év "felfedezettje" 557 millióval Tiszakécske Város Sportegyesülete (a városhoz kötődik az új-Közgépként elhíresült, közbeszerzéseken taroló Duna Aszfalt),
  • valamint a Tállai András, NAV-elnökhöz köthető Mezőkövesd Zsóry Futball Club, mely eddig még egyszer sem kapott 400 milliónál többet.
  • Ezek mellett feltűnhet egy-egy olyan egyesület vagy alapítvány, mely jelentősebb összeget igényel egy konkrét aktuális beruházáshoz, ám ez csak 1-1 szezonban figyelhető meg. Ilyen volt például 2013-ban az Illés Sport Alapítvány 850 milliója, vagy tavaly az Aramis SE 517 milliója.

Visszatérve Kisvárdához, arról, hogy pontosan mire is igényelték idén a jóváhagyott 581 millió forintot, elérhető aktuális sportfejlesztési program hiányában még nincs információ.

Ilyen lesz az új stadion

Jó évet zárt tavaly a Kisvárda

Egyelőre a Felcsúthoz hasonlóan és ellentétben a legtöbb fociegyesülettel, első ránézésre meglehetősen jól gazdálkodik a Várda Sport Egyesület. Tavaly ugyanis a korábbi 130,8 millió forintos nyereség után 166,5 milliós pluszt sikerült kimutatni, melyből még 28 ezer forint (!!!) osztalékot is fizettek.

Mindez persze köszönhető annak is, hogy összes bevételként a 2014-es 181 millió helyett 240,2 millió sikerült elérniük, mellyel szemben mindössze 73,6 milliós teljes ráfordítást számoltak el.

Igaz, a bevétel gyarapodása mellett a tartozás is szépen nőtt: 540 ezerről 46,4 millióra.

Székely Sarolta
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!