A részletes adatok még nem ismertek, azonban a KSH jelezte, hogy a mezőgazdaság és a kiskereskedelem még mindig negatívan járult hozzá a GDP-hez, csakúgy, mint az ipari termelés és a pénzügyi szféra, azonban itt már vannak aljra utaló jelek.
A legutóbbi ipari termelési adatok már jelezték, hogy itt fokozódik az aktivitás, főleg a külső kereslet élénkülése miatt. A kiskereskedelmi adatok szerint azonban a háztartásokra nehezedő nyomás - alacsonyabb foglalkoztatás, bérek, valamint hitelezés - továbbra is nagy, ezért e szegmens magára találása lassú lesz.
Ugyanígy pesszimistán látjuk a bankok jövőjét, több negyedév eltelhet, mire jelentősen magasabb (bár a Lehman előtti szintektől még mindig távoli) aktivitást láthatunk, ami segítheti majd a fogyasztást és a beruházást. Ezek fényében a magyar gazdaság rövid távú növekedésének kulcsa teljes egészében a külföld kezében van az exportkeresleten keresztül.
Az idei évre 6,2 százalékos visszaesést vár a Concorde, jövőre viszont már 0,5 százalékos növekedést.
A KSH pénteki közlése szerint 7,2 százalékkal esett a magyar gazdaság teljesítménye július és szeptember között éves szinten, negyedév/negyedév alapon pedig 1,8 százalékos visszaesés tapasztalható.
Menedzsment Fórum