A konjunktúra-index -22,5 pontról -19 pontra emelkedett, ezen belül az üzleti bizalmi index -10,9 pontról -7,3 pontra javult, míg a fogyasztói bizalom az áprilisi -55,4 pontról -52,3 pontra javult.
Az áprilisi zuhanás után különösen a magyar gazdaság kilátásainak megítélése javult látványosan az üzleti szektorban, jelezve, hogy az áprilisi pesszimizmus egyik előidézője a felmérés előtt felbomlott koalíció volt. Az üzleti bizalmi index a márciusi értéket is felülmúlta, az iparban áprilishoz képest javult a termelési kilátások és a rendelésállományok megítélése.
Az építőiparban a termelési helyzet megítélése valamelyest tovább romlott, a rendelésállomány minősítése és a foglalkoztatási várakozás viszont enyhén javult. Áprilishoz képest a válaszolók áremelési tervei is kissé visszafogottabbak lettek.
Javult a kereskedelmi bizalom indexe is, az eladási várakozások ésa rendelésállomány alakulására vonatkozó várakozások javultak áprilishoz képest. Viszont a következő három hónapra várt átlagos áremelkedés mértéke az előző havi jelentős csökkenést követően emelkedett.
A szolgáltató szektorban az üzletmenetre vonatkozó várakozások javultak, a foglalkoztatási hajlandóság is jelentősen nőtt. A várható forgalom megítélése viszont kissé visszaesett a múlt hónapban.
A GKI fogyasztói bizalmi index a márciusi és áprilisi esés után 13 éves mélypontra esett vissza, ehhez képest májusban javult az index, még a márciusi értékét is meghaladta. A lakosság saját pénzügyi helyzetére, megtakarítási képességére és a várható munkanélküliségre vonatkozó várakozásai egyaránt javultak. Az áremelkedések mértékéről viszont pesszimistábban vélekedtek az emberek.