3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Tizenöt politikus - köztük a miniszterelnök - félmillió forintnál többet fizetett be a krízisalap számlájára - derül ki a szociális tárca honlapjára felkerült adatokból.

A listán 75 név szerepel. Ennél többen utaltak pénzt augusztus 12-ig a számlára, de nem minden befizető járult hozzá ahhoz, hogy nevét nyilvánosságra hozzák.

A kormánytagok közül Bajnai Gordon kormányfő fizetett a legtöbbet: több mint 3,5 millió forintot. Őt követi sorrendben Molnár Csaba kancelláriaminiszter 626 ezer forinttal, Kiss Péter társadalompolitikai miniszter 608 ezer forinttal, Hiller István oktatási tárcavezető 607 ezer forinttal, valamint ugyanennyivel Ficsor Ádám leköszönő titokminiszter.

Félmillió forint körüli összeget utalt a krízisalapba valamennyi miniszter, amely annak is köszönhető, hogy egyhavi fizetésüket ajánlották fel.

A nem kormánytagok közül Lamperth Mónika a legnagyobb felajánló 563 ezer forinttal, de félmillió forintot adott Veres János volt pénzügyminiszter is.

Mandur László, az Országgyűlés alelnöke 300 ezer, Lendvai Ildikó pártelnök 200 ezer, Gyurcsány Ferenc volt kormányfő pedig 50 ezer forintot utalt a krízisalapnak.

A listán csak szocialista politikusok illetve magánszemélyek vannak.

A szociális tárca adatai szerint a krízisalapban eddig összesen 4,2 milliárd forint gyűlt össze, ebből egymilliárd forint volt a kormány "indulótőkéje". Az adományokból 3,2 milliárd folyt be, amelyet szinte teljes egészében a gazdasági társaságok adták össze. A magánszemélyek felajánlása 22 millió forintot tett ki augusztus 12-ig.

Augusztus első munkanapján, hétfőn indult el a kríziskezelő program, amelynek keretében a krízishelyzetbe került családok az illetékes jegyzőkön keresztül egyszeri, méltányossági alapon elbírált, vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek. A segély összege legalább 20 ezer, legfeljebb 50 ezer forint, különös méltánylást érdemlő esetekben azonban akár 100 ezer forint is lehet.

Támogatást azok igényelhetnek, akik nem részesülnek nyugellátásban, és akik az idén az önkormányzattól nem kaptak 15 ezer forintot meghaladó átmeneti segélyt, valamint családjukban az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a minimálbér nettó összegét - amely ma 57.815 forint -, illetve a válság miatt krízishelyzetbe kerültek.

Krízishelyzetnek minősül, ha a kérelmező a munkahelyét 2008. szeptember 30. után vesztette el, vagy a jövedelme a 2008. szeptemberi jövedelméhez képest 20 százalékot meghaladó mértékben csökkent, vagy a lakáshitelének törlesztő részlete a 2008. szeptemberihez képest 20 százalékot meghaladó módon növekedett.

Rendkívüli méltánylást az kérhet, akinek a megelőző hónapban 30 százalékkal vagy annál nagyobb mértékben csökkent a jövedelme a 2008. szeptember előttihez képest, vagy a lakáskölcsöne 30 százalékkal nőt, illetve három vagy több gyermeket nevel a család.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!