A kormányfő szerint a magyarországi befektetésekkel nem csak a magyar piacot, de az egész Európai Uniót el lehet érni. Úgy vélte, hogy Japán és Magyarország között nemcsak puszta gazdasági együttműködés, de azon túlmutató, "lelki" kapcsolat is kialakult.
Mitarai Fudzsio elmondta: céljuk, hogy olyan megállapodásokat kössenek az unióval és tagállamaival, amelyek megkönnyítik a további befektetések lehetőségét. Magyarországon megfelelő állapotban van a befektetési környezet - tette hozzá.
Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta, hogy Magyarország az elmúlt 2-2,5 év során hosszú távú stabilitást, növekvő gazdasági pályát és aktív gazdaságdiplomáciai, külpolitikai kapcsolatokat igyekezett megteremteni. Mint mondta, az ország a gép-, jármű-, és gumiiparban, a biotechnológiában, az informatikában, valamint a turizmusban látja jövőjét, és nem olcsóságával kíván versenyképes lenni, hanem magas szakértelmével.
"A térség talán legjobb közlekedési infrastruktúráját, és talán legversenyképesebb felsőoktatását ajánlja a befektetők figyelmébe. Azon dolgozunk, hogy adórendszerünket hozzáigazítsuk az új kihívásokhoz, elsősorban az adórendszer egyszerűsítése, a beruházások, a munkahelyteremtés terheinek csökkentése, az eljárások egyszerűbbé tétele az, ami a szándékaink között szerepel" - mondta a miniszterelnök.
A makrogazdasági adatokat ismertetve elmondta: egyre jobb növekedési mutatók látnak napvilágot, az ország gazdasága gyorsuló pályán van, az idei 2,5 százalékos GDP-bővülés után jövőre három százalékot meghaladó növekedéssel számolnak. Kiemelte, hogy csökken az infláció és mérséklődik a költségvetés hiánya, szemben az uniós trenddel.