2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Ma reggel tette közé 2017-ig szóló stratégiáját és pénzügyi céljait a magyar K&H Bank belga tulajdonosa a KBC Csoport.

A frissített stratégiában a belga bank vezetői kijelentik, hogy Európa egyik legjobban teljesítő, a lakossági ügyfélkörre összpontosító bankja kívánnak lenni. A kiemelt célok között jelölték meg a bankbiztosítási üzleti modelljük kiterjesztését, melynek eredményeként Belgiumban a bank és biztosító tevékenységüket már egyetlen operatív szervezetként működtetik. Emellett kiemelt célja a bankcsoportnak, hogy a Flamand Régió kormányától felvett állami segélyt gyorsított ütemben fizessék vissza.

A bank deklarálta, hogy a nyereségességet minden esetben fontosabbnak tekinti a piaci részesedés növelésénél. A KBC nem tervezi szélesíteni a már meglevő földrajzi jelenlétét. Fő piacain (Belgiumban, Csehországban, Magyarországon, Szlovákiában, Bulgáriában) szerves fejlődéssel vagy – vonzó lehetőség felmerülése esetén – akvizíció útján kívánja megerősíteni bankbiztosítási jelenlétét, és piacvezetői pozícióra törekszik 2020-ra (banki területen az első 3, biztosításban az első 4 közé kívánnak kerülni). Írország esetén a KBC elsődleges célja az, hogy 2016-tól nyereséges legyen.

A Csoport 2016-tól legalább 50 százalékos osztalékfizetési rátát akar fizetni tulajdonosainak, de ha nem talál értéknövelő befektetési lehetőségeket, abban az esetben az osztalékfizetési ráta meghaladhatja az 50 százalékot.  

Magyarország az egyik fő piac

Hendrik Scheerlinck, a belga bankcsoporthoz tartozó K&H vezérigazgatója a stratégia frissítése kapcsán közölte, a KBC Csoport újból egyértelműen kinyilatkozta, hogy magyarországi tevékenységét fontosnak tartja, és ahogy évek óta hangsúlyozza, Magyarországot továbbra is egyik fő piacának tekinti.

"2014 és 2017 közötti időszakban évenként 1,5 milliárd, összesen tehát 6 milliárd forint összegben ruházunk be digitális szolgáltatásokba."

A K&H egyébként az OTP mellett az egyik nyereséges bank idehaza, és tőkearányos jövedelmezősége (RoE) már eléri azt a szintet, amelyet a teljes magyar bankrendszerre az MNB középtávon megfelelőnek vél.

Lásd:
Továbbra is tele van likviditással a K&H
Nagyobb nyereséget adna a bankoknak az MNB, mint Csányiék

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!