Mint a Reutersnek nyilatkozva elmondta, a forint utóbbi hetekben mutatott viszonylagos stabilitása ellenére a kamatok nem csökkenhetnek gyorsan - mivel ez a befektetők elmeneküléséhez vezethet -, miközben hiteles hosszú távú gazdaságpolitika is szükséges.
Király Júlia szerint semleges nézőpontból a GDP-csökkenés adata meglehetősen rossz, de a várakozásoknál jobb, és pozitív meglepetés volt a befektetőknek. (A pénteken kiadott első negyedéves GDP adat szerint a hazai össztermék 2009 első negyedévében - naptári hatás kiszűrésével - 5,8 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy évvel korábban. Az elemzők az első negyedévre 5,9-6,1 százalékos visszaesést vártak.)
Az alelnök ugyanakkor úgy véli, hogy "Magyarország nagy mértékben függ a külső kereslettől" ezért a gyenge német növekedési adat - amely az újraegyesítés óta a legrosszabb - , esetleg beárnyékolhatja a magyar kormány idei évre szóló 6-7 százalékos GDP-zsugorodási becslését.
Mint elmondta, a térségbeli eladások ellenére Magyarországon nem tapasztaltak jelentős tőkekiáramlást, és a februári mélypont óta a forint is stabilizálódott valamelyest. Ugyanakkor véleménye szerint "amíg a hosszú távú makrogazdasági politika nem megbízható és hiteles, az alapkamat nem csökkenthető gyors ütemben".
Király Júlia úgy látja, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) az átgondolt politika jó őrzőjének bizonyult. A nagy kérdés most az, hogy a magyar kormány mikor tud könnyen eurokötvényt kibocsátani. Mint mondta, ebből a szempontból a cseh és a lengyel eurokötvény kibocsátások jó jelzésnek bizonyultak - írta Reuters.
MTI/Menedzsment Fórum