2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A hét egyik legnagyobb média-visszhangot kiváltó eseménye az UNESCO által a világörökség részének tekintett Andrássy úti épület leégése volt. Az oltás után kezdődhet a bonyolult jogi procedúra.

Az Andrássy úton két napja leégett társasház ügye bonyolult jogi eljárást vonhat maga után. A Dr. Kocsis Ildikó Ügyvédi Iroda arra hívja fel a figyelmet, hogy bár az új Ptk. kimondja: aki jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni, mentesül a felelősség alól, ha a magatartása nem volt felróható. Ez a fő szabály, ha a károkozó és a károsult között nincs valamilyen szerződéses kapcsolat, ami alapján a károkozó kötelezhető lenne az okozott kár megtérítésére.

Az iroda közleménye szerint kártérítési kötelezettségről csak akkor beszélhetünk, ha az, aki a kárt okozta, jogellenesen járt el, jogszabályba ütköző módon tett valamit, vagy éppen nem tett, miközben kellett volna. A szakértőknek kell majd arra választ adni, hogy a tetőn végzett felújítási munkák során betartották-e a kötelező biztonsági, és szakmai előírásokat, és ha nem, akkor emiatt lobbant-e lángra a társasház tetőszerkezete. Az Andrássy úti tűzesetben tehát kérdésként merül fel, hogy a tetőn dolgozó munkások pontosan hogyan végezték a feladatukat, mit tettek, vagy mit nem tettek meg. A felelősség azonban másokat is terhelhet, hiszen egy építkezés során az sem mindegy, hogy a munkát hogyan szervezték meg, az eszközök, védőfelszerelések megfelelőek voltak-e.

A károkozások esetén bizony nem ritka, hogy a kárt okozó nem ismeri el a felelősségét, vagy nem téríti meg az okozott kárt. Ilyen esetben szükség van arra, hogy a károsult perben érvényesítse a kártérítés iránti igényét. Bizonyításra azonban nem csak egy esetben szükség, hiszen a biztosító felé is igazolni kell a kár bekövetkezését és annak mértékét is. Fő szabály szerint a károsultnak kell igazolnia, hogy milyen és mekkora kára keletkezett, és azt is, hogy azt ki és mivel okozta - írja a közlemény.

Hogy végül mi lesz az ügy vége, azt hosszas szakértői vizsgálatok fogják kideríteni, azonban az ezzel kapcsolatos nagy médiaérdeklődés miatt vélhetően a hatóságok igyekeznek majd gyorsan pontot tenni az eset végére.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!