A részben, vagy 100 százalékban állami tulajdonú társaságoktól az MNV a 2008. évi eredményből 56,6 milliárd forint osztalékbevételt könyvelhet el a költségvetési törvényben előirányzott 48,3 milliárd forinttal szemben.
Igaz, a Magyar Villamos Művek Zrt. közel 38 milliárd forint osztalékának mintegy felét még nem fizette ki az MVM, mert egy darab részvénnyel rendelkező részvényes megtámadta a döntést. Kamarás Miklós szerint remény van arra, hogy hamarosan ez az összeg is beérkezik a vagyonkezelő kasszájába. Az MVM mellett a legtöbb osztalék a Szerencsejáték Zrt-től, a Magyar Postától és a Richter Nyrt-től származott, mintegy 15 milliárd forint - tette hozzá.
Termőföld értékesítésből 9,5 milliárd forint bevételt vár az MNV, az ingatlanértékesítésből pedig 23,5 milliárd forint bevétel látszik reálisnak éves szinten. A vagyonkezelésből és bérleti díjakból 8,5 milliárd forint származik, a földhaszonbérletből pedig 7,5 milliárd forint bevétel várható.
A vezérigazgató az ellenőrzésekről szólva elmondta, hogy a 2008-ban megalakított MNV Zrt. ellenőrzési kapacitása alultervezett, kevesebben foglalkoznak vele mint akár csak az egyik elődszervezeténél, a Kincstári Vagyoni Igazgatóságnál a legkisebb létszám idején. Kamarás Miklós közölte: "mielőbb kialakítjuk azt a szervezetet, amely képes lesz hatékonyan ellenőrizni a Nemzeti Földalap, az ingatlanok és a társaságok vagyongazdálkodását".
MTI/Menedzsment Fórum