Németországban ismét megjelent a pesszimizmus, miután német szakértők arra figyelmeztettek, hogy fennáll egy újabb bankválság bekövetkezésének a lehetősége, amely a takarékpénztárakat és a takarékszövetkezeteket veszélyezteti. Ezt arra alapozták, hogy az adósságokkal küzdő középvállalkozások válsága elsősorban a takarékpénztáraknál és takarékszövetkezeteknél csapódik le, ezért a céges csődök hatását a hitelintézetekre nem szabad alábecsülni.
Ezt a feltételezést támaszthatja alá az is, hogy a német ipari és kereskedelmi kamara (DIHK) szerint a globális válság 180 milliárd euró kárt okozhat az idén a német exportőröknek, újabb nehézségek elé állítva a vállalatokat.
Pozitív hír lehet azonban, hogy az Ifo index után egy másik kutatóintézet, a ZEW mutatója is javuló német üzleti hangulatot jelzett előre, az elemzők várakozását jelentősen meghaladó 56,1 pontos értékével.
Optimista Alistair Darling brit pénzügyminiszter is, aki szerint Nagy-Britannia gazdasága az év végére ismét növekedési pályára kerülhet. Görögország viszont arról számolt be, hogy csökkent idegenforgalmi bevétele az idei első félévben, amivel további nyomás nehezedik a recesszió közeli gazdaságra.
Az Egyesült Államokban szintén számos negatív hír jelent meg kedden: az országban a várt növekedés helyett a megkezdett építkezések és az újonnan kiadott építési engedélyek száma egyaránt csökkent júliusban, és erősen visszaestek a termelői árak is.
A régióból kedden csupán negatív hírek láttak napvilágot: tovább nőtt a szlovén és a szlovák munkanélküliségi ráta, míg Litvániában éves szinten a második negyedévben 22,4 százalékos volt a gazdaság visszaesése.
Magyarországon úgy tűnik, egyes makroadatok bizakodásra adhatnak okot, azonban kedden számos olyan munkaerőpiaci hír jelent meg, amely ellensúlyozhatja mindezt. A gazdasági válság egyik legnagyobb áldozatának számító építőipar termelése júniusban már bővült a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint, és a Költségvetési Tanács keddi előrejelzésében úgy vélte, a magyar gazdaság 2011-12-ben már akár 3-3,5 százalékkal is növekedhet.
Aggodalomra adhat azonban okot, hogy az Egészségbiztosítási Alap több mint 63 milliárd forintos hiánnyal zárta az év első hét hónapját, míg egy hónap alatt csaknem másfélezerrel, 106 ezerre nőtt a regisztrált munkanélküliek száma az Észak-magyarországi régióban.