3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A közeljövőben jelentősen bővülnek a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok - mondta Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára kedden telefonon az MTI-nek, miután Washingtonban több amerikai nagyvállalat vezetőjével is megbeszélést folytatott.

Nemcsak a magyar kormány, hanem az amerikai cégek is úgy értékelik, hogy a magyar-amerikai gazdasági együttműködés egy sikertörténet - fogalmazott Szijjártó Péter, jelezve, hogy ennek köszönhetően az amerikai beruházások Magyarországon tavaly, év végére elérték a kilenc milliárd dollárt. Hatszáz amerikai vállalat működik Magyarországon, ahol az elmúlt tíz évben az amerikai cégek 40 ezer új munkahelyet hoztak létre fejlesztéseikkel - ismertette.

Az amerikai vállalatok pozitívan értékelik a magyar befektetési és beruházási környezetet - folytatta az államtitkár -, ezért a magyar Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) nyolc amerikai nagyvállalattal tárgyal magyarországi bővítésről, új termelőegységekről, új gyárakról és új munkahelyek százairól. Az egyeztetések alapján kijelenthető: a közeljövőben tovább bővülnek, méghozzá jelentősen, a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok - állapította meg Szijjártó Péter. A magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok bővülésében főszerepet játszó ágazatok között említette az autóipari beszállítást, a napi fogyasztási cikkek gyártását, a számítástechnikai ipart, az élelmiszer-feldolgozó ipart és az elektromos ipari gyártást.

Az amerikai cégeknek a magyar befektetési környezetet az alacsony személyi jövedelemadó, a rugalmas munka törvénykönyve és a munkavállalók képzettsége teszi rendkívül kedvezővé - mutatott rá a külgazdasági államtitkár.

Kifejtette azt is, hogy az amerikai politikai és üzleti szereplők elismerik a magyar gazdaság teljesítményét, pozitívan értékelik a túlzottdeficit-eljárás megszüntetését, valamint az államadósság és a költségvetési hiány csökkentését.

Szijjártó Péter végül elmondta: az amerikai-magyar együttműködés legsikeresebb területe a gazdaság mellett a biztonságpolitika, Washingtonban ugyanis nagyra értékelik Magyarország afganisztáni katonai teljesítményét és a nyugat-balkáni stabilizációban való szerepvállalását.

A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára Washingtonban megbeszélést folytatott mások mellett a Procter and Gamble, az IBM, a Citigroup, a GE, a Honeywell és a Cargill vezetőjével, találkozott a képviselőház külügyi bizottságának republikánus elnökével és a kongresszus magyar baráti tagozatának vezetőivel.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!