Az elemzés megállapításai szerint Magyarországon az államháztartási hiány az idén a GDP 4,1 százalékára csökken a tavalyi 5,5 százalékról, az évi átlagos infláció az idén 6,3 százalékra, jövőre 3,7 százalékra mérséklődik. A munkanélküliség az idén 7,7 százalékos, jövőre 7,6 százalékos lesz, az OECD előrejelzése szerint.
Az egész kelet-európai térségről szólva a jelentés leszögezi: a világgazdaság általános lassulása lelohasztja a gazdasági növekedés ütemét Közép-Kelet-Európában, de a térség megmenekülhet a legrosszabbtól.
Szlovákiában is lassul, de azért gyors marad a GDP-növekedés, a tavalyi 10,4 százalékos többlet után idén 7,3 százalékos, jövőre 6,1 százalékos növekedésre lehet számítani az OECD szerint. Csehországban is várhatóan lassul a GDP-növekedési ütem, a tavalyi 6,5 százalékról idén 4,5 százalékra, de jövőre 4,8 százalékra gyorsulhat.
Lengyelországban - Magyarországhoz hasonlóan - szigorú költségvetési politikára van szükség az OECD szerint az infláció féken tartása végett. Lengyelországban idén 5,9 százalékos, jövőre 5,0 százalékos növekedés várható a tavalyi 6,6 százalék után. Lengyelországnak további kamatemelést javasol az OECD.