1p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Már ősszel átalakulhat a babakötvény néven ismert, az állam által is támogatott kedvezményes megtakarítási forma, amit a gyermekek 18. életévük betöltése után életkezdési támogatásként felvehetnek - írta a Magyar Nemzet szombaton.

A lap szerint a jelenlegi rendszert, az úgynevezett Start-számlát alakítják át úgy, hogy egyszerűbb és átláthatóbb legyen a szülőknek a megtakarítások kezelése. Ennek részét képezné egy külön erre a célra létrehozott babakötvény, amely a lap információi szerint az infláció felett, fixen kamatozna és 19 éves futamidejű lenne.

A jelenlegi rendszer a Start-számlára befizetett összegek után az ötéves futamidejű államkötvényeknek megfelelő hozamot garantál.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!