A felmérésről szóló közlemény szerint a világon forgalmazott generikus (utángyártott) gyógyszerek mintegy ötödét Indiában állítják elő, e tekintetben az indiai vállalatok a világ élvonalába sorolhatók. A következő három év folyamán várhatóan körülbelül 70 milliárd dollárnyi gyógyszer szabadalmi oltalma jár le az Egyesült Államokban, így India képes lehet az ebből fakadó lehetőségeket kiaknázni.
A gyógyszeripari cégeknek India vonzó adókedvezményeket kínál, például kutatás-fejlesztési hiteleket és adómentességet a különleges gazdasági övezetekben. A vámtarifák csökkentése szintén segítséget jelenthet a globális gyártók számára, hogy versenyképesek legyenek az árérzékeny indiai piacon.
A közleményben rámutatnak: India gazdasága és népessége egyaránt gyors ütemben növekszik, kialakulóban van egy jelentős középosztály, amely képes megfizetni a nyugati gyógyszereket. A PwC elemzői szerint az indiai gyógyszerpiac 2020-ra körülbelül 50 milliárd dollár értékűre bővül. India jelenleg is növekvő és egyre fejlettebb gyógyszeriparral rendelkezik. A PwC becslései szerint 2008-ban India tíz legnagyobb gyógyszercége 480 millió dollárt fordított kutatás-fejlesztésre.
MTI/Menedzsment Fórum